Інтерфакс-Україна
16:41 03.04.2025

ЄС відкриє свій ринок для українського насіння олійних культур і буряку

2 хв читати
ЄС відкриє свій ринок для українського насіння олійних культур і буряку

Європейський парламент 3 квітня підтримав рішення з надання в Європейському Союзі еквівалентності системі сертифікації та насінню олійних культур і насінню буряків, які виробляються в Україні, повідомила Насіннєва асоціація України.

Згідно з повідомленням, відповідне рішення підтримали 411 євродепутатів, 191 - проти, 13 - утрималися.

"Згідно з ухваленим рішенням насіння соняшнику, олійного ріпаку, сої та буряків отримає доступ до ринків ЄС ", - уточнили в асоціації. 

Європейський парламент своїм рішенням внесе зміни до Рішення Ради ЄС 2003/17/ЄС від 16 грудня 2002 року щодо еквівалентності польових перевірок, проведених у третіх країнах щодо виробництва насіннєвих культур, та еквівалентності виробництва насіння в третіх країнах.

"Законодавча ініціатива [COM(2024)0052 - C9-0026/2024 - 2024/0027(COD)] була спільною для Молдови та України. Вона стосується еквівалентності польового інспектування, що проводиться в цих країнах, щодо, зокрема, насіння кормових культур у Республіці Молдова, та щодо еквівалентності насіння буряків і насіння олійних культур (три культури), вироблених в Україні", - зазначили в асоціації. 

З осені 2020 року еквівалентність ЄС уже поширюється на насіння зернових, сорго та кукурудзи з України. Відповідно до проголосованого документа в Додатку 1 Рішення Ради ЄС 2003/17/ЄС буде оновлено інформацію про Україну. В переліку третіх країн, насіння з яких визнається еквівалентним до вимог ЄС, навпроти будуть зазначені нові культури, на які поширюється еквівалентність.

"До культур, що визначені Директивою Ради 66/402/ЄЕС про реалізацію насіння злаків, будуть також додані культури з Директиви Ради 2002/54/ЄС року про реалізацію насіння буряку та з Директиви Ради 2002/57/ЄС про реалізацію насіння олійних і прядивних культур (тільки щодо Brassica napus, Glycine max та Helianthus annuus)", — пояснили в бізнес-об`єднанні.

Наразі щодо законодавчої ініціативи має ще бути узгоджена низка формальностей (так званий трилог між представниками Європейського парламенту, Ради ЄС та Європейської комісії). Після чого документ буде опубліковано в Офіційному віснику ЄС (Official Journal of the European Union (the OJEU)). Зміни наберуть чинності на двадцятий день після офіційної публікації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НКРЕКП зберегла діючі тарифи на тепло київських ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 для населення на період воєнного стану та 6 місяців після його скасування

НБУ оштрафував 6 банків та ломбард на 59,6 млн грн

США запровадили 104% мита проти Китаю

Ринки акцій Європи завершили торги зростанням на 2,4-2,7% після обвалу напередодні

Україна поставила в 2022-2025 рр. у Молдову 99,2% загального імпорту соєвих бобів

Понад 200 румунських компаній вже підтримують відбудову України

Швейцарія подвоїть фінансування проєктів відбудови в Україні вдвічі - до CHF100 млн

Компанії-члени бізнес спільноти Board не планують розривати відносини зі США після застосування 10%-го мита

Україна ще не обрала юркомпанію для роботи над угодою про копалини зі США, але має визначитись цього тижня

"Нафтогаз" планує співпрацю зі скандинавськими Bergen Engines та Itera в сфері цифровізації видобутку газу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА