Інтерфакс-Україна
16:26 09.05.2025

Міносвіти оновило підходи до фінансування наукових об’єктів, які мають статус національного надбання

1 хв читати

Міністерство освіти і науки України вдосконалило підходи до фінансування унікальних наукових об’єктів, які мають статус національного надбання та перебувають у сфері управління міністерства.

"У межах цієї роботи було проведено комплексний аналіз ефективності їхнього утримання, збереження та розвитку. Метою аналізу є підвищення результативності використання державних коштів і забезпечення стабільної роботи цих об’єктів", - йдеться в повідомленні міністерства.

Відзначається, що за результатами аналізу: проведено наукову і науково-технічну експертизу матеріалів установ із застосуванням оновлених критеріїв оцінювання; запроваджено нову методику, за якою об’єкти розподілено на чотири основні категорії — залежно від їхнього середнього балу ефективності; розроблено методику розподілу фінансування, яка враховує результати експертизи, функціональні особливості об'єкта, потребу в підтриманні належного мікроклімату, ремонті обладнання та інші важливі чинники; визначено оновлені обсяги фінансування на 2025 рік.

"Такий підхід дав змогу зосередити державну підтримку на об’єктах, які продемонстрували найвищі показники ефективності, а також врахувати технічний стан установ, їхнє розташування та потреби в персоналі", - додали у відомстві.

У Міносвіти повідомили, що затверджено оновлені обсяги фінансової підтримки наукових об’єктів, що становлять національне надбання, згідно з якими агальний обсяг фінансування на 2025 рік збільшено на майже 30%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Щоденна хвилина мовчання відображатиметься як таймер на екрані смартфона в додатку "Київ Цифровий" - КМДА

Трамп вважає, що Київ і Москва досягають незначного прогресу у мирному процесі

Трамп уклав договір між Конго та Руандою у їхній війні

Ізраїльські винищувачі атакували ракетні пускові установки на заході Ірану

Окупанти втратили 204 військового на покровському напрямку, ще чотири боя тривають - Генштаб

Практика обшуків без санкції слідчого судді зростає і трансформується в інструмент зловживань - адвокати

Росіяни атакували Сумщину БпЛА "Ланцет", пошкоджено близько 20 вікон у двох будинках – ОВА

У Сумах через атаку БпЛА постраждала жінка - ОВА

Стефанчук: НАТО має залишатися союзом країн, який не дозволяє Кремлю малювати червоні лінії

Двоє херсонців постраждали внаслідок удару російської артилерії в Херсоні - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА