Інтерфакс-Україна
13:27 31.10.2025

Водії логістичної кампанії наводили ворожі удари на енергетичну інфраструктуру Дніпра - СБУ

2 хв читати
Водії логістичної кампанії наводили ворожі удари на енергетичну інфраструктуру Дніпра - СБУ
Фото: https://t.me/SBUkr

Служба безпеки затримала двох мешканців м. Дніпро, які коригували повітряні атаки по енергетичній інфраструктурі міста.

"За допомогою масованих ударів по електро- і теплогенеруючих підприємствах, ворог намагався зірвати початок опалювального сезону у прифронтовому місті", - йдеться у повідомленні в телеграм-каналі у п’ятницю.

Як встановило розслідування, наведенням ударів по обласному центру займалися водії-напарники логістичної компанії, які доставляли вантажі для місцевих підприємств.

"Під час робочих рейсів вони фотографували зовнішній вигляд та позначали на гугл-картах розташування об’єктів енергетики, які живлять будинки, школи, дитсадки та лікарні дніпрян", - повідомляє СБУ.

Зібрані відомості агенти месенджером відправляли куратору.

Встановлено, що один з фігурантів потрапив у поле зору окупантів ще до початку повномасштабної війни, коли здійснював вантажні перевезення до Білгородської області. Восени цього року на нього вийшов російський спецслужбіст і після дистанційного вербування, доручив коригувати удари по місту. Для виконання ворожого завдання агент залучив свого напарника-водія.

Співробітники СБУ затримали агентів за місцями проживання у Дніпрі.

Під час обшуків, крім доказів роботи на ФСБ, у них вилучили предмети прокремлівської агітації, зокрема вимпел спецназу повітряно-десантних військ РФ та статуетку із зображенням Путіна.

Слідчі Служби безпеки повідомили їм про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисники перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп "розглядає" можливість звільнення Угорщини від санкцій щодо купівлі російської нафти

Орбан на зустрічі з Трампом: Війна в Україні є "найважливішим питанням для нас"

Україна має виграти цю війну, оскільки бореться за безпеку Європи - президент Румунії

Зеленський і президент Лівану обговорили співпрацю, зокрема у постачанні продовольства

У ЄК нагадали про ініціативу щодо захисту від дронів на тлі інцидентів з БпЛА в країнах ЄС

Кількість поранених у Нікополі зросла до трьох через обстріли окупантів - ОВА

Базовим фінансовим забезпеченням для контрактів у ЗСУ може бути 50-60 тис. грн – Зеленський

Сибіга: Посилення візових правил для росіян в ЄС – відповідь на ескалацію гібридних загроз з боку РФ

У Києві на місяць частково обмежуватимуть рух на перехресті вул. Володимирська та Богдана Хмельницького – КМДА

Лише чверть українців повернеться після війни, але закриють дефіцит на ринку праці, переконаний Яценюк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА