Інтерфакс-Україна
19:14 30.06.2025

Узгоджено ключові принципи, на яких розбудують зону вільної торгівлі між Україною та ЄС - Стефанішина

2 хв читати

Європейська комісія оголосила про досягнення принципової згоди щодо перегляду положень про лібералізацію торгівлі в рамках Угоди про асоціацію, але три торгові позиції залишаються неузгодженими, повідомила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — міністерка юстиції України Ольга Стефанішина.

"Узгоджено ключові принципи, на яких розбудовуватимемо зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Наразі залишається, як мінімум, три торговельні позиції, умови доступу яких на європейський ринок залишаються неузгодженими. Вони будуть предметом подальших переговорів. Це важливий етап для формування довгострокового та взаємовигідного бачення інтеграції України", - сказала Стефанішина в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

В той же час вона відмовилася уточнити щодо яких саме товарів продовжаться переговори.

Крім того, на сайті Європейської комісії вказано, що Комісія завершила переговори з Україною щодо перегляду Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між ЄС та Україною.

"Принципова угода щодо перегляду положень про лібералізацію торгівлі в рамках Угоди про асоціацію знаменує собою новий етап у встановленні довгострокової, передбачуваної та взаємної системи в ширшому контексті процесу вступу України. Вона також повністю враховує чутливість певних сільськогосподарських секторів, підняту державами-членами ЄС та фермерами", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що цей перегляд сприяє поступовій інтеграції України до єдиного ринку ЄС та ілюструє, що зобов'язання ЄС підтримувати Україну є таким же твердим, як і завжди.

Як повідомлялося, 5 червня цього року була припинена дія введених ЄС після повномасштабної агресії РФ автономних торгівельних заходів (англ. АТМ) для України. Це означає повернення до умов торгівлі згідно із угодою про Зону вільної торгівлі (DCFTA) з квотами для окремих груп товарів. Перші ATM набули чинності 4 червня 2022 року строком на рік, тимчасово скасувавши мита, квоти та торгові обмеження для українських товарів. Відтоді їх двічі продовжували: 6 червня 2023 року та 6 червня 2024-го, в останній раз – із введенням квот на безмитний експорт окремих товарів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Видобуток критичних матеріалів, нафти, газу та інфраструктура визначені пріоритетними напрямками для Американсько-українського інвестфонду

DIM вікрив продажі комплексі The One

Бюджетна декларація допускає зростання мінімальної зарплати до 10 тис. грн в 2028р.

Бюджетна декларація на 2026-2028рр передбачає за базовим сценарієм поступове скорочення видатків держбюджету на безпеку і оборону

Наступний перегляд програми з МВФ за пропозицією України відбудеться у грудні-2025 замість серпня-вересня

ДПС за 6міс.-2025 перевиконала план надходжень до держбюджету на 10,4% - в.о. голови Карнаух

Доходи загального фонду держбюджету в червні-2025 зросли на 63,4% до червня-2024 завдяки дивідендам та ERA

Частка NPL у банківському секторі у червні скоротилась до 27,9% - НБУ

Зростання ВВП за затягування війни уповільниться 2026 р. до 2,4%, оборона потребуватиме ще 775 млрд грн – Бюджетна декларація

НБУ обмежив двом КС окремі види фінансових послуг до кінця року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА