Інтерфакс-Україна
16:48 07.08.2025

Україна та Молдова продовжили "транспортний безвіз" до кінця 2027 р.

2 хв читати
Україна та Молдова продовжили "транспортний безвіз" до кінця 2027 р.

Україна та Молдова під час засідання змішаної комісії з перевезень домовились щодо продовження угоди про лібералізацію вантажних перевезень між країнами до кінця 2027 року.

Згідно із повідомленням Міністерства розвитку громад та територій у четвер, продовження терміну перевезень дозволить українським та молдавським перевізникам надалі виконувати двосторонні та транзитні перевезення автомобільним транспортом без спеціальних дозволів.

"Молдова для нас – важливий партнер і транзитний маршрут на шляху до ЄС. Дякую колегам за розуміння й співпрацю. Далі з командою робимо все, щоб українські перевізники мали чіткі, прозорі та доступні умови роботи", - написав заступник міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач у Facebook.

За словами віце-прем'єр міністра з відновлення – міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби, за минулий рік товарообіг між Україною та Молдовою зріс на 12% та склав близько $1,1 млрд.

"Велику роль у цьому відіграє саме лібералізація автомобільних перевезень між нашими країнами, адже бездозвільний проїзд дає можливості доставляти товари без обмежень під час перевезень", - зазначив міністр.

В Міністерстві нагадали, що вперше угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та Молдовою була підписана у серпні 2022 року. У 2023 році сторони досягли домовленості про продовження "транспортного" безвізу до кінця 2025 року.

"Таким чином, це друге продовження угоди, що забезпечить сталість двосторонніх та транзитних перевезень", - додали в міністерстві.

Зазначається, що українські перевізники мають спрощені умови вантожоперевезень до 35 країн Європи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Путін під час зустрічі з Трампом наполягатиме на виході ЗСУ з Донецької області та невступі України в НАТО

Верховний суд підтвердив правомірність анулювання НБУ ліцензій та виключення з держреєстру ПТ "Європоліс"

На підконтрольну Україні територію повернули маму з чотирма дітьми - Єрмак

Зеленський: найкраще в День молоді –конкретика, яка дає відповіді на питання молоді

До системи оцінювання повсякденного функціонування, яка замінила МСЕК, вже залучені 300 багатопрофільних лікарень – Карчевич

Депутати відхилили "правки Дубіля" стосовно закупівлі ліків до законопроєкту про Defence City

Зеленський після розмови з президентом Румунії: зараз все вирішує рішучість Трампа та єдність Європи

Ердоган готовий організувати зустріч лідерів України, США, РФ та Туреччини - Зеленський

"Укргідроенерго" має найменші запаси води за останні десятиріччя – глава компанії

Безпілотники СБУ повторно атакували термінал зберігання "шахедів" у Татарстані

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА