Інтерфакс-Україна
16:32 12.03.2025

Теракт у Івано-Франківську готували два підлітки на замовлення РФ, під час транспортування вибухівки один загинув, другий отримав поранення – Нацполіція

3 хв читати
Теракт у Івано-Франківську готували два підлітки на замовлення РФ, під час транспортування вибухівки один загинув, другий отримав поранення – Нацполіція

Національна поліція України та СБУ оперативно встановили осіб, причетних до організації терактів у Івано-Франківську: 15-річний мешканець міста, який згодом загинув під час транспортування вибухового пристрою, та 17-річний хлопець, який отримав тяжкі поранення, робили це на замовлення російських спецслужб за обіцяні їм $1 тис.700, повідомляє Нацполіція.

У повідомленні на сайті Нацполіції в середу зазначається, що в одному з Telegram-каналів підлітки знайшли оголошення про роботу, на яку погодилися.

"Вони отримали інструкції від "роботодавця" та гроші на оренду квартири неподалік залізничного вокзалу. Потім придбали необхідні інгредієнти та компоненти й у квартирі виготовили вибухівку, яку мали розмістити у визначених місцях", - йдеться в повідомленні.

За інформацією Нацполіції, саморобну вибухівку підлітки помістили в термоси, спорядивши їх металевими елементами для посилення уражаючої сили, та під’єднали до них детонатори.

"Весь процес фіксували на відео за вказівками ворожого замовника. За цю роботу вербувальники пообіцяли фігурантам $1 тис.700", - уточнюють в поліції.

Однак 11 березня ввечері, під час транспортування вибухового пристрою до однієї з цілей, його було дистанційно приведено в дію.

"У результаті на місці загинув 17-річний фігурант. 15-річний спільник отримав тяжкі поранення. Його госпіталізували до лікарні. Таким чином російські спецслужби намагалися ліквідувати усіх виконавців", - наголошують в Нацполіції.

Вибуховою хвилею травмовано ще двох перехожих, які перебували поблизу. Це 20-річний чоловік та 23-річна жінка. Їх також доставили до лікарні.

Згідно з повідомленням, за кілька хвилин ще один вибуховий пристрій, який знаходився в орендованій квартирі, також здетонував: виникла пожежа, її оперативно ліквідували працівники ДСНС.

Наразі 15-річному фігуранту готують повідомлення про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 258 (пособництво у вчиненні терористичного акту, що призвів до загибелі людини) та ч. 2 ст. 263-1 (незаконне виготовлення вибухових речовин та вибухових пристроїв за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Процесуальне керівництво у справі здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.

Як повідомлялося з посиланням на т.в.о. начальника Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Олега Кушнірука, ввечері 11 березня одна людина загинула, три отримали поранення внаслідок вибухів біля вокзалу Івано-Франківська.

"Сьогодні в 18:30 на службу порятунку надійшло повідомлення, щодо вибуху, який стався по вул.Привокзальна, 9. По прибуттю до місця виклику пожежно-рятувальні підрозділи провели розгортання та на місці було встановлено, що стався вибух невстановленого предмета. На даній адресі було встановлено одного загиблого та три поранених особи. В цю мить також прозвучав другий вибух по Привокзальній, 49", - повідомив Кушнірук в ефірі телемарафону.

За його словами, по прибуттю рятувальників на другу локацію було встановлено, що вибух стався в квартирі на 9 поверсі 9-поверхового будинку. Вибухнув невстановлений предмет з подальшим горінням, проща пожежі сягнула 400 кв м. "На місці вибуху врятовано 4 особи з заблокованих квартир 8 та 9 поверху", - повідомив керівник облуправління ДСНС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна довіряє американським та європейським можливостям контролю та верифікації припинення вогню – Зеленський

Заяви Путіна свідчать про плани відмовитися від тиші на фронті, треба на нього тиснути і вводити санкції – Зеленський

Зеленський: У час Рамадану може з'явитись можливість почати робити сильні дипломатичні кроки заради миру

Окупанти вдарили по Харкову БпЛА, без постраждалих

Трамп позитивно оцінив заяви Путіна про перемир’я і заявив, що має на нього важелі впливу

Рада Європи ухвалила Конвенцію про захист професії адвоката

Україна вірогідно виходить із Курської області РФ під тиском США

Чехія готова профінансувати оновлення двох лікарень на Дніпропетровщині – очільник ОВА

У Покровську дістали поранення шестеро людей, серед них 15-річний підліток

Україна проінформувала ключових європейських партнерів про результати перемовин у Джидді – Жовква

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА