Інтерфакс-Україна
12:08 12.08.2024

МОЗ оновило рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19

1 хв читати
МОЗ оновило рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19

Міністерство охорони здоров'я оновило рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19, логіка змін у спрощенні вакцинації, повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар країни Ігор Кузін.

"Основна логіка змін полягає в значному спрощенні вакцинації. Здорова людина без супутніх захворювань може отримати тільки одну вакцинацію, ревакцинацію не потрібно буде проводити", - сказав він на пресконференції в понеділок.

Водночас Кузін пояснив, що люди з груп ризику мають проходити щорічну ревакцинацію однією дозою.

Кузін уточнив, що медики, працівники системи освіти та сфери обслуговування належать до груп професійного ризику і підлягають щорічній одноразовій ревакцинації.

Зі свого боку голова Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики Федір Лапій (НТГЕІ) зазначив, що згідно з рекомендаціями ВООЗ для людей до 60 років без хронічних захворювань необов'язково оновлювати бустерну вакцинацію - "це справа добровільна".

Зі свого боку МОЗ у своєму телеграм-каналі уточнило, що згідно з оновленими рекомендаціями, для людей, які входять до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, передбачено збільшення кількості доз, а ревакцинація передбачається кожні 6-12 місяців.

Водночас МОЗ змінило визначення етапів вакцинації. Тепер первинною вакцинацією називається одна вакцинація (або дві для окремих груп), всі інші вакцинації називаються ревакцинацією від COVID-19.

Люди, які минулими роками пройшли базовий курс вакцинації та зробили бустерну вакцинацію, можуть і надалі безоплатно вакцинуватися проти COVID-19.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Медзаклади України та Азербайджану уклали низку угод про співпрацю – МОЗ

Хірурги з Канади та США в ході 6-ї місії Face the Future Ukraine реконструювали обличчя 32 пораненим українцям

Оприлюднення в соцмережах фрагменту судмедекспертизи у справі меддому "Одрекс" порушує принцип нерозголошення матеріалів розслідування – АПМЗ

"Інтерпайп" створив у Дніпрі Центр підтримки ветеранів на базі поліклініки

В Україні відкрито перший навчальний хаб MammoLOAD для фахівців з раннього виявлення раку молочної залози

Рада церков виступає за заборону та криміналізацію сурогатного материнства для іноземців

Клініка "Одрекс" закликає уникати недоведених звинувачень її лікарів у смерті пацієнта, дочекатися офіційних висновків розслідування

Заступник міністра Адаманов: дефіциту ліків через знищення складу фармдистриб’ютора не буде

Farmak співчуває команді "Оптіма-Фарм" у зв’язку з втратою центрального складу, намагатиметься не допустити дефіциту ліків

Суд звільнив від покарання лікаря, який вимагав у пацієнтки кошти за протез і погрожував його видаленням

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА