Інтерфакс-Україна
16:47 02.12.2025

Рютте: В НАТО немає консенсусу щодо України, але принципи Вашингтонського договору щодо членства незмінні

1 хв читати
Рютте: В НАТО немає консенсусу щодо України, але принципи Вашингтонського договору щодо членства незмінні

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте констатує, що в альянсі немає консенсусу щодо вступу України в організацію, але наголошує на чинності принципів Вашингтонського договору від 1949 року щодо того, що будь-яка європейська країна, яка поділяє цінності альянсу, може стати його членом.

"Щодо конкретного питання членства України в НАТО, я вважаю важливим, можливо, відокремити принцип від практики. Практична ситуація полягає в тому, що, як ви знаєте, для вступу України до НАТО потрібен консенсус усіх союзників. І зараз, як ви знаєте, консенсусу щодо вступу України до НАТО немає. Що стосується принципу, то це Вашингтонський договір 1949 року, і цей Вашингтонський договір досі чинний, а також (чинне – ІФ-У) те, що ми вирішили на Вашингтонському саміті 2024 року", - сказав Рютте у вівторок на пресконференції в Брюсселі, відповідаючи на запитання щодо майбутнього членства України в альянсі.

Як відомо, стаття 10 Вашингтонського договору говорить про те, що "сторони можуть за одностайною згодою запросити будь-яку іншу європейську державу, яка має можливість сприяти розвитку принципів цього Договору та сприяти безпеці Північноатлантичного регіону, приєднатися до цього Договору".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Румунські водолази провели місію з нейтралізації морського дрона в Чорному морі

ДШВ: районі Мирнограда проведено кілька ротацій особового складу, Логістика ускладнена, але функціонує

Рада ухвалила закон про вступну кампанію‑2026

Сили оборони уразили нафтобазу у Тамбовській області рф та інші важливі об’єкти окупантів – Генштаб ЗСУ

"Ексрегіонал" отримав 15 років позбавлення волі за коригування ворожих атак по Сумщині - СБУ

Російська мова більше не захищена в Україні Європейською хартією регіональних мов

Апеляційний суд звільнив детектива НАБУ Руслана Магамедрасулова з-під варти

Рада затвердила формат та правила вступної кампанії 2026р, НМТ проходитиме в один день

Російського космонавта Артем’єва усунули від місії Crew-12 після підозр у спробі шпигунства проти SpaceX

Єврокомісар Домбровскіс: репараційна позика не завдає шкоди Центробанку РФ та пропонує сильні захисні механізми країнам ЄС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА