Інтерфакс-Україна
20:38 08.05.2025

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

2 хв читати
Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США
Фото: https://eurosolidarity.org/

Народний депутат, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко в четвер  під час виступу на Київському безпековому форумі в ефірі Прямого каналу заявив, що ратифікація Угоди про створення інвестиційного фонду між Україною та США є спробою вивести двосторонні відносини з глибокої кризи.

За його словами, підписання угоди має не економічний, а символічний характер і є кроком у напрямку нормалізації відносин після подій 28 лютого, які призвели до політичної напруженості.

Порошенко також нагадав, що раніше президент Зеленський категорично заперечував можливість підписання угоди про корисні копалини без гарантій безпеки. Він зазначив, що конфлікт під час зустрічі з експрезидентом США Дональдом Трампом у Вашингтоні та подальша антиамериканська риторика української влади завдали значної шкоди обороноздатності країни.

Політик підкреслив, що криза у взаєминах з США спричинила припинення надання розвідданих, фінансової та військової допомоги, зокрема поставок ракет Patriot та артилерійських боєприпасів. На його думку, це негативно позначилося на обороноздатності України та поставило перед владою питання виходу з ситуації.

Лідер "Євросолідарності" наголосив, що українці мають право знати, чи допоможе нова угода відповісти на ключове питання: коли завершиться війна та чи сприятиме вона встановленню постійного миру. Він підкреслив, що документ не містить положень щодо припинення бойових дій, а зосереджується на економічних аспектах співпраці.

Він також звернув увагу на те, що партія "Європейська солідарність" наполягала на включенні до угоди згадки про Кримську декларацію та територіальну цілісність України. Крім того, пропонувалося зафіксувати безпекову угоду між Україною та США, підписану президентами Зеленським і Байденом, проте відповідні ініціативи не були підтримані парламентом.

На думку Порошенка, важливим досягненням стало те, що в остаточній редакції угоди вдалося закріпити підтримку територіальної цілісності України, хоча первинний варіант документа містив лише положення про суверенітет без відповідних уточнень.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Київська влада роз’яснила підпорядкування структур КМДА та КМВА

Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини

Франція планує обслуговувати передані ЗСУ гармати Caesar за рахунок доходів від заморожених активів РФ – Барро

Зеленський: останнім часом у нас дуже активна і продуктивна комунікація з США щодо припинення вогню

Арсеній Яценюк: росіяни повинні нести відповідальність за все, що робить Путін

Канцлер Німеччини Мерц: Україна може стати членом ЄС до членства в НАТО

Канцлер ФРН Мерц заявив, що США не вдасться проводити торговельні переговори з державами ЄС окремо

Китай допомагає РФ вчиняти злочин агресії проти України - Мережко

США почали менше довіряти росіянам після зустрічі Зеленського і Трампа у Римі – глава МЗС Люксембургу

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА