Інтерфакс-Україна
10:29 20.05.2025

Зеленському довіряють 74% українців, Притулі 50%, Порошенко 25% - соцопитування КМІС

2 хв читати
Зеленському довіряють 74% українців, Притулі 50%, Порошенко 25% - соцопитування КМІС

Майже три чверті (74%) українців довіряють президенту України Володимиру Зеленському, не довіряють 22%, свідчать результати всеукраїнського опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 2-12 травня.

Крім Зеленського єдиний діяч зі списку, який має позитивний баланс довіри-недовіри – волонтер Сергій Притула, якому довіряють 50%, не довіряють – 38%. Досить високі показники довіри має лідер партії "Удар", мер Києва Віталій Кличко, якому довіряють 43%, не довіряють – 47%.

Позапартійному народному депутату фракції "Європейська солідарність" Олексію Гончаренко 27% опитаних довіряють, 41% не довіряють, позафракційному народному депутату Дмитру Разумкову 27% довіряють, 32% не довіряють, 34% не знає, хто він, лідеру партії "Європейська солідарність" Петру Порошенко 25% довіряють, 70% не довіряють, лідеру Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко довіряють 14%, не довіряють – 80%.

Найменше українців довіряють ексраднику глави Офісу президента Олексію Арестовичу та народному депутату, голові депутатської групи "Платформа за життя та мир" Юрію Бойко (по 7%), а також екснардепу, лідеру забороненої партії "Наші" Євгену Мураєву (6% довіряють, 47% не довіряють, 43% не знають, хто це).

У результатах опитування відзначається, що 91% респондентів довіряють принаймні одному політику зі списку, у середньому довіряють трьом діячам.

Порівняно з лютим 2024 року довіра до Зеленського зросла, до Притули та Порошенка знизилася, до Кличка та Тимошенко майже не змінилася. У випадку Разумкова та Арестовича помітним є зростання частки тих, хто їх не знає.

Опитування проводилося методом телефонних інтерв’ю (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх підконтрольних урядові регіонах України серед 1010 респондентів у віці від 18 років. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3 не перевищувала 4,1% для показників близьких до 50% та 1,8% - для показників близьких до 5%. За умов війни до зазначеної похибки додається певне систематичне відхилення.

Джерело: https://kiis.com.ua/?lang=ukr&cat=reports&id=1531&page=1

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Генпрокурор: Якщо вам допоможе - можу розписатися кров’ю, що не зловживатиму повноваженнями

Україна може не отримати анонсовані Трампом Patriot до весни 2026 року – ЗМІ

Українська делегація прибула до Стамбула

Мешканець Харківщини отримав понад 600 тис. грн з бюджету за псевдоруйнування

ГУР попереджає про можливі провокації з боку РФ у зв'язку з законом щодо НАБУ/САП та закликає до виваженості в оцінках і діях

Поліцейські Херсонщини вивезли з-під обстрілів літню жінку, тіло її померлого сина та ще одну жінку, поранену через підрив на міні

НАБУ завершило слідство за підозрою про заволодіння 9,2 млрд грн ексвласником ПриватБанку Коломойським

Президентка Єврокомісії контактувала з Зеленським щодо закону про НАБУ і САП, попросила український уряд надати пояснення

Завершено слідство у справі голови АМКУ Кириленка

Глава МЗС Ізраілю у Києві зустрівся із президентом Зеленським

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА