Інтерфакс-Україна
06:23 26.01.2025

Енергетична кооперація Придністров'я з Молдовою та Україною руйнуватиме політику Кремля – ISW

1 хв читати

Можливе прийняття Придністров’ям пропозицій України та Молдови про допомогу завадить антиєвропейській політиці Москви, пишуть експерти "Інституту вивчення війни" (ISW) в аналітичному звіті за 25 січня.

ISW наводить слова президента України на спільній прес-конференції з президенткою Молдови в суботу у Києві про те, що співпраця Придністров'я з Молдовою та Україною допоможе знизити ціни на електроенергію по всій Молдові на 30 відсотків.

"Українські та молдовські офіційні особи відзначили, що Росія намагається використати свою газову кризу, щоб вплинути на громадську думку Молдови перед парламентськими виборами в Молдові влітку 2025 року", - йдеться в звіті ISW.

Досі придністровська влада відмовлялася від співпраці з Молдовою й Україною, оскільки РФ за різними схемами постачала достатню кількість газу для сепаратистської республіки, щоб покрити виключно її внутрішні потреби в електроенергії.

"Можливе прийняття Придністров’ям пропозицій України та Молдови про допомогу та подальше постачання Придністров’ям дешевшої електроенергії до решти Молдови завадить спробам Росії використати енергетичну кризу для посилення економічної залежності Придністров’я від Москви, виставити Росію як рятівника та благодійника сепаратистської республіки, і використовувати поворот Кишинева до дорожчої європейської електроенергії як частину антиєвропейської політики Москви", - підсумовують експерти ISW.

Джерело: https://understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-january-25-2025

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Буданов заявив, що в команді Трампа немає ворогів України, Келлог - ключова фігура - ЗМІ

Генпрокурор: Найближчими днями Гусакову заочно оголосять підозру

Україна в Стамбулі наполягатиме на негайному та повному припиненні вогню – Зеленський

Антикорупційні інституції та незалежність правосуддя незамінні для будь-якої країни ЄС та кандидатів на членство - МЗС Румунії

Ердоган і Єрмак скоординували позиції перед зустріччю української і російської делегацій в Стамбулі

Західні політики зазначають важливість незалежності НАБУ і САП для євроінтеграції

Стефанчук: Рада готова працювати над розробкою ефективних законодавчих рішень для зміцнення довіри, підвищення результативності та збереження прозорості

МЗС Фінляндії: закон, що обмежує незалежність антикорупційних інституцій України викликає занепокоєння

Арахамія відкидає заяви про наступ на антикорупційну інфраструктуру та заявляє про готовність Ради підтримати вирішення спірних питань

Понад 60 бізнесових та громадських об’єднань закликали скасувати закон про НАБУ/САП – спільна заява

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА