Інтерфакс-Україна
20:06 30.05.2025

ДБР знову затримало колишнього суддю Ємельянова, коли той виходив з суду, що звільнив його з-під варти

2 хв читати
ДБР знову затримало колишнього суддю Ємельянова, коли той виходив з суду, що звільнив його з-під варти

Державне бюро розслідувань (ДБР) затримало колишнього заступника голови Вищого господарського суду Артура Ємельянова після ухвалення Печерським районним судом Києва рішення про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на особисте зобов'язання, повідомляє пресслужба ДБР.

За словами джерела, Ємельянов домовився, щоб суддя Вищого антикорупційного суду повернув клопотання про продовження йому строку тримання під вартою до Печерського суду як таке, що не підсудне ВАКСу.

Своєю чергою суддя Печерського районного суду Києва Олена Бусик відреагувала на клопотання та ухвалила відповідне рішення у п’ятницю, 30 травня.

Водночас співробітники ДБР затримали Ємельянова в рамках іншого кримінального провадження за фактом посягання на економічну безпеку України в інтересах ворога.

На сайті ДБР вказується, що надалі екссуддя, знаючи про подання цього клопотання до Печерського районного суду, забезпечив зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на особисте зобов’язання. Це дало йому можливість спробувати уникнути кримінальної відповідальності та залишити територію України.

Працівники ДБР, отримавши оперативну інформацію про ці дії, затримали колишнього заступника голови суду одразу після незаконної зміни запобіжного заходу.

Наразі триває досудове розслідування.

Як повідомлялося, 3 березня 2021 року Вища рада правосуддя звільнила суддю Артура Ємельянова з посади судді Вищого господарського суду за вчинення "істотного дисциплінарного проступку". Свого часу Ємельянов разом із дружиною фігурував у справі про "легалізацію доходів, здобутих злочинним шляхом".

У жовтні 2018 року ЗМІ повідомляли, що прокуратура Австрії підозрює Ємельянова і його дружину Світлану у вчиненні низки кримінальних злочинів. В цей же період Служба безпеки заявляла, що викрила суддю на фінансуванні терористичних організації в ОРДЛО. Однак офіційної підозри судді тоді не оголосили. У грудні суд відправив Ємельянова під арешт до 30 січня 2025 року без альтернативи внесення застави.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

За Чернишова внесено заставу згідно з рішенням суду

Харківська міськрада перейменувала два топоніми на честь загиблих льотчиків Устименка і Меся

Результати всіх основних сесій НМТ-2025 розміщено в персональних кабінетах - УЦОЯО

Держкомтелерадіо додало 6 книжок до переліку антиукраїнських видань в червні

Інформація про провальний НМТ-2025 і неявку учасників не відповідає дійсності - Міносвіти

Кличко відхилив петицію про звільнення київських чиновників, які у день жалоби святкували день народження Поворозника

СБУ повідомляє про припинення громадянства України митрополита Онуфрія

Макрон розповів Зеленському про розмову з Путіним - радник президента

Мобілізації чоловіків до 25 річного віку не буде – член комітету Ради з питань нацбезпеки

КМДА заявляє про неможливість введення мобільних укриттів в експлуатацію, голова КМВА заявляє про вимогу воєнного часу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА