Інтерфакс-Україна
19:12 19.11.2025

Рада доручило профільному комітету невідкладно розглянути постанову про звільнення голови АМКУ

1 хв читати
Рада доручило профільному комітету невідкладно розглянути постанову про звільнення голови АМКУ

Верховна Рада доручила профільному комітету невідкладно розглянути проєкт постанова авторства Максима Павлюка (фракція "Слуга народу") про звільнення з посади голови Антимонопольного комітету України (АМКУ) Павла Кириленка.

Відповідне рішення за ініціативою депутата Владлена Неклюдова (фракція "Слуга народу") підтримали 238 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів, передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна".

Згідно з інформацією на сайті парламенту, проєкт постанови про звільнення голови АМКУ зареєстровано 3 жовтня цього року, а 6 жовтня передано на розгляд парламентского комітету з питань економічного розвитку.

"Враховуючи останні події, а також наявність інформації щодо відкритих кримінальних проваджень стосовно Кириленка Павла Олександровича, що викликало суспільний резонанс в медіапросторі, наявність ряду журналістських розслідувань, імовірного конфлікту інтересів, вважаю, що є всі підстави для розгляду питання щодо його звільнення із займаної посади", – йшлося в пояснювальній записці.

Як повідомлялося, 14 серпня 2024 року високопосадовцю було повідомлено про підозру в незаконному збагаченні на 72 млн грн та декларуванні недостовірної інформації у кримінальному провадженні, розпочатому після оприлюднення журналістського розслідування "Радіо Свобода".

Спеціалізована антикорупційна прокуратура зверталася до Вищого антикорупційного суду з клопотанням про усунення Кириленка з посади голови АМКУ, але в серпні цього року колегія суддів ВАКС відмовила в його задоволенні.

Наприкінці жовтня антикорупційні органи скерували до суду справу про недекларування майна головою АМКУ.

ОСТАННЄ

Умєров взяв участь у зустрічі президента України з міністром Сухопутних військ США

Посол Девіс: Ми мали конструктивні переговори з українським керівництвом - усі поділяють бачення Трампа щодо завершення війни

Число жертв атаки на Тернопіль зросло до 27 людей: З-під завалів дістали тіло жінки

Верховний комісар ООН з прав людини висловив жах від все частішого використання російськими військами далекобійних ракет проти цивільного населення України

Зеленський після зустрічі з міністром Сухопутних військ США: Україна та США працюватимуть над пунктами плану для закінчення війни

Цивілізований світ не може дозволити собі неправове вилучення активів РФ, наші партнери розбудовують правові механізми конфіскації – думка

Рубіо має намір у п'ятницю поінформувати європейських чиновників про мирний план щодо України

Грем: російсько-українська війна має закінчитися шляхом переговорів за участю обох сторін та наших європейських союзників

МАГАТЕ проведе комплексну оцінку безпеки нового конфайнменту на Чорнобильській АЕС найближчими тижнями

У Верховній Раді до Всесвітнього дня дитини відкрили дві виставки про життя, позбавлене батьківського піклування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА