Інтерфакс-Україна
23:23 01.10.2025

Президент Єврокомісії представила лідерам ЄС пропозицію репараційної позики для України на основі іммобілізованих росактивів, головуюча Данія буде її просувати

2 хв читати

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн вперше представила пропозиції щодо репараційної позики для України, яка буде базуватися на іммобілізованих російських активах, головуюча в ЄС Данія буде її активно просувати.

Про це вона повідомила на пресконференції у середу в Копенгагені по завершенню неформального засідання Європейської ради.

"Сьогодні я мала можливість представити пропозицію Комісії, і ми провели дуже гарне перше обговорення. Це початок дискусії. Звичайно, нам потрібно набагато детальніше доопрацювати всю пропозицію, але я була рада бачити інтерес лідерів до цієї концепції. Тож зараз ми активізуємо обговорення", - повідомила президент Єврокомісії.

Фон дер Ляєн окремо висловила подяку канцлеру Німеччини Фрідріху Мерцу, який одразу підтримав цю пропозицію.

Коментуючи на прохання журналістів чутливість цього питання, зокрема, для Бельгії, де і знаходиться більшість іммобілізованих російських активів, президент Єврокомісії сказала: "Що стосується Бельгії, то абсолютно зрозуміло, що Бельгія не може бути єдиною державою-членом, яка несе ризик, але ризики мають бути покладені на ширші плечі".

Вона знову пояснила, що ця репараційна позика буде базуватися на мобілізованих російських активах, і буде розподілена на траншами з конкретними умовами. "Ми зміцнимо нашу власну оборонну промисловість, забезпечивши використання частини позики для закупівель у Європі та з Європою, і, що дуже важливо, не буде конфіскації активів. Україна отримує ці позики, і Україна повинна їх повернути, якщо Росія виплачує репарації, тому що винуватець має бути притягнутий до відповідальності", - деталізувала фон дер Ляєн.

У свою чергу прем’єр-міністр головуючої в ЄС Данії Метте Фредеріксен заявила, що "рішуче підтримує цю ідею". "Справедливо, щоб Росія платила за руйнування. Як головуюча країна, ми будемо активно працювати над просуванням цієї ідеї. Ми всі, крім одного (мається на увазі прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан – ІФ-У), також підтвердили нашу підтримку процесу вступу України до ЄС. Реформи були впроваджені в Україні, незважаючи на дуже складні обставини, і тепер наша справа – виконати свою частину роботи", - сказала вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Туск заявив, що не в інтересах Польщі екстрадувати до Німеччини українця, затриманого за підозрою в підриві російських газопроводів – ЗМІ

Чисті міжнародні резерви України виросли до нового рекорду – $32,2 млрд, валові – до $46,5 млрд – НБУ

Трамп повідомив, що минулого тижня у війні РФ проти України загинуло 7812 солдатів

Зеленський звільнив своїм указом Куцевола з посади посла у Латвії

Росія різко збільшила експорт нафти на тлі українських атак по НПЗ – ЗМІ

Нафтогаз відновив постачання газу в Шостці після ударів російських агресорів - Корецький

Сили оборони відбили з початку доби 174 ворожі атаки - Генштаб

Робочі танки в російській армії закінчилися – OSINT

РФ, Іран та КНДР втрачають доступ до постачання військових компонентів і почали їх підробку

УЧХ підтримує жителів Шостки після російських повітряних атак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА