Інтерфакс-Україна
22:13 28.12.2025

Рютте: Трамп може змусити Путіна укласти мир, гарантії безпеки для України – ключове питання переговорів

1 хв читати

Дональд Трамп єдиний, хто може змусити Володимира Путіна укласти мир у війні в Україні, а гарантії безпеки для Києва залишаються ключовим елементом будь-якої мирної угоди, заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю німецькому виданню Bild.

"На переговорах головне питання – гарантії безпеки. Які гарантії ми взагалі можемо надати Україні? Це ключовий момент. Ми повинні забезпечити, щоб Україну ніколи більше не атакували після припинення вогню або мирної угоди. Сподіваймося на найкраще. Сподіваймося, що ми досягнемо цієї мети. І це означає, що Путін має зрозуміти: повторна атака для нього буде катастрофою", — сказав Рютте.

Він також підкреслив роль Трампа у процесі мирних переговорів: "Він хоче завершити війну в Україні. Він єдиний, хто зміг посадити Путіна за стіл переговорів і єдиний, хто зрештою може змусити його укласти мир. За це я йому дуже поважаю. Він повністю розуміє загрозу з боку Росії. І, звісно, він хоче завершити цю війну. А це означає, що мають бути компроміси. Це завжди так у мирних угодах. І він цілком погоджується з тим, що ми як частина мирної угоди потребуємо цих гарантій безпеки", — зазначив генеральний секретар НАТО.

Джерело: https://m.bild.de/news/ausland/nato-chef-rutte-zu-putins-rueckschlaegen-und-deutschlands-neuer-rolle-694322a6fb8d4ad5bd9f7bb8?t_ref=https%3A%2F%2Fwww.dw.com%2F

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росіяни вдарили по Херсону, загинув чоловік – ОВА

ЦРУ вважає, що Україна не націлювалася на резиденцію Путіна під час атаки дронами, всупереч заявам Кремля – ЗМІ

Пожежа сталася у барі на гірськолижному курорті у Швейцарії, є загиблі

У всіх регіонах України застосовуються заходи обмеження споживання – Міненерго

Ще два комплекси Patriot стали на захист України - Міноборони

Відносна більшість українців оптимістично дивиться на 2026 рік, але зростає скепсис щодо змін - соцопитування

У 2026р. має розпочатися проєкт з корекції рубців для військових, компенсування за переобладнання авто для ветеранів і відкриття ветеранських просторів

Майже в 2,5 раза зросли посадові оклади соцпрацівників з 1 січня

Набув чинності новий порядок проведення військової підготовки офіцерів запасу

На 30% підвищено оклади всіх педпрацівників дитсадків, шкіл, позашкільної, професійної та фахової передвищої освіти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА