Інтерфакс-Україна
11:58 02.04.2025

У віці 65 років помер відомий американський актор Вал Кілмер

2 хв читати

У віці 65 років помер американський актор Вал Кілмер, відомий своїми ролями у фільмах Top Gun, The Doors та Batman Forever, передає ВВС.

Як інформує мовник, Кілмер помер від пневмонії у вівторок в Лос-Анджелесі, повідомила його дочка Мерседес.

Актор Джеймс Вудс писав: "Його виконання ролі Дока Холідея в "Надгробку" було тим, про що мріє кожен актор. Стільки чудових вистав. Сумно втрачати його так рано".

Вал Едвард Кілмер народився 31 грудня 1959 року і виріс у родині середнього класу в Лос-Анджелесі. Він прославився у комедіях "Цілком таємно!" 1984 року та "Справжній геній" наступного року, а потім закріпив свій акторський успіх у ролі Айсмена, заклятого ворога персонажа Крузі – Маверика – у Top Gun 1986 року, одному з визначальних фільмів десятиліття.

Він ще раз довів свій динамічний і різнобічний талант, коли переконливо зобразив рок-фронтмена Моррісона у фільмі "The Doors", через 20 років після смерті співака.

Хітами також стали "Надгробний камінь", в якому Кілмер зіграв стрільця Дока Голідея, і "Спека", в якому він з'явився разом з Аль Пачіно і Робертом Де Ніро. Він також зіграв роль Бетмена у фільмі Batman Forever 1995 року, який мав успіх у прокаті.

У 2021 році Кілмер випустив документальний фільм, що розповідає про злети і падіння його життя та кар'єри. Фільм "Вал", що дебютував на Канському кінофестивалі, містить 40 років домашніх записів, зокрема його розмови з голосовим апаратом після операції на раку горла.

Операція трахеотомії вплинула на його голос і згорнула акторську кар'єру, але він повернувся на екран, щоб повторити свою роль пілота-винищувача разом з Томом Крузом у фільмі Top Gun. Maveric 2022 року.

Кілмер також був художником, часто створюючи картини, натхненні своїми ролями в кіно.

ОСТАННЄ

Посольство України після обстрілів Ізраїлю: Сподіваємося, що західний світ об'єднається проти терору Осі Зла

Інженерно-фортифікаційні споруди на межі Дніпропетровської та Донецької областей існують – DeepState

МЗС України закликає країни-партнери запровадити санкції проти РФ після атаки по Кременчуку

Зеленський: Потрібні санкції проти банків і фінсектору РФ; США, ЄС і G7 можуть це забезпечити

В Україну повернули тіла ще 1200 загиблих – Коордштаб

Потепління очікується в Україні на початку тижня, у більшості областей невеликі дощі

Пасажиропотік через кордон в другий тиждень літа збільшився ще на 3%

Агенти ГУР знеструмили об'єкти ВПК в російському Калінінграді - джерело

СБУ затримала у Хмельницькій області навідницю, яка ще й робила вибухівку

СБУ затримала в Рівненській області навідника, який готував удари окупантів по аеродромах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА