Інтерфакс-Україна
16:39 28.03.2025

Готовність Коаліції охочих до спільних дій має втілюватися в літаках та ППО для України - Фріз

2 хв читати
Готовність Коаліції охочих до спільних дій має втілюватися в літаках та ППО для України - Фріз

Готовність Коаліції охочих до спільних дій має втілюватися в літаках та ППО для України, вважає член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз (фракція "Європейська солідарність").

"Участь лідерів ключових держав в саміті Коаліції охочих — від голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн до представників країн Балтії, Скандинавії, Польщі, Нідерландів — свідчить про готовність до спільних дій. Але ця готовність має втілюватися не в комюніке, а в літаках, ППО, санкціях, ізольованій Москві та озброєній Україні. Цей саміт — нагадування: оборона України дорівнює обороні Європи. Чим довше партнери коливаються, тим ближче війна до Парижа, Берліна чи Варшави", — сказала Фріз в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

За її словами, сьогодні Україна потребує не чергових "сигналів підтримки", а чітких, конкретних кроків: зброї, рішень, гарантій.

"Зволікання вже забрало надто багато життів і призвело до масштабних руйнувань, фактично вщент окупанти знищують цілі міста та населені пункти", — нагадала народний депутат.

На думку Фріз дискусії, які зараз точаться навколо питання щодо розміщення військового контингенту союзників в Україні, це не про "вступ у війну", як намагаються подати деякі популісти, а про стримування Росії та гарантії безпеки для Європи.

"Мова йде про різні формати — від інструкторських місій до військових присутностей у прифронтових зонах тилу. Якщо міжнародна присутність стане запобіжником від подальших атак — то це рішення є обґрунтованим. Україна воює не лише за себе. Наші партнери повинні усвідомлювати, що їхній "нейтралітет" у питанні контингенту лише посилює агресора. Це не ескалація з боку Заходу, це відповідь на агресію, яка вже відбулася", — наголосила Фріз.

Фріз також звернула увагу на ініціативу голови уряду Італії Джорджії Мелоні щодо розширення дії ст.5 НАТО на Україну без розміщення військового контингенту.

"Пропозиція прем’єр-міністерки Італії Мелоні щодо "гібридної" моделі гарантій — без прямого розміщення військ, але з політичним зобов’язанням як діяти у випадку атаки на країну-члена НАТО — заслуговує уваги. Це крок до стратегічної ясності та стримування агресора. Якщо союзники не готові зараз до фізичної присутності, то вони повинні бути готовими діяти у випадку нових масованих атак Росії", — підкреслила Фріз.

На думку політика, ця ініціатива має сенс лише в контексті рішучої і швидкої військової підтримки, включно з передачею далекобійної зброї, ППО та посиленням санкцій проти Росії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга і Кубілюс обговорили перспективи спільних оборонно-промислових проєктів з Україною в межах плану "ReArm Europe" - МЗС

В Києві відбудеться благодійний забіг SPARTAN KYIV 2025 на підтримку ГУР

Одного цивільного поранено внаслідок атаки дрона у Херсонській області

Зеленський привітав Льва XIV з обранням Папою: Сподіваємося на підтримку Ватиканом зусиль з відновлення справедливості й досягнення миру

Трамп про обрання Папою Лева XIV: це велика честь для нашої країни

Зеленський вніс в Раду як невідкладний законопроєкт про військового омбудсмена – Умєров

Трамп не виключає можливості залучення КНР до врегулювання війни в України

Новим Папою Римським став американець Роберт Прево, він отримав ім’я Лева XIV

Татаров обговорив з президентом Євроюсту розслідування воєнних злочинів та запобігання використання РФ товарів подвійного призначення

Зеленський обговорив з Мерцом перспективи співпраці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА