Інтерфакс-Україна
12:52 21.06.2025

Парламент Нідерландів визнав депортацію кримських татар 1944 року геноцидом

1 хв читати
Парламент Нідерландів визнав депортацію кримських татар 1944 року геноцидом

Нижня палата парламенту Нідерландів (Tweede Kamer) – Палата представників ухвалила резолюцію № 2259 від 18 червня, визнавши переселення кримських татар у 1944 році як акт геноциду за сучасними критеріями.

Посилання на резолюцію розміщене у телеграм-каналі Верховної Ради України.

"Палата, заслухавши дебати, враховуючи, що кілька країн визнали масову депортацію кримських татар у 1944 році Радянським Союзом геноцидом; відзначаючи, що з моменту незаконної окупації Криму в 2014 році багато кримських татар були безпідставно ув'язнені або піддані тортурам з боку Росії, або зникли безвісти вважаючи, що таким чином Росія, дуже ймовірно, продовжує свою політику геноциду проти кримських татар; висловлює своє визнання та засудження масової депортації кримських татар у 1944 році, яка за сучасними стандартами є геноцидом", - йдеться у резолюції.

Також у документі міститься заклик до уряду розглянути питання спільно з іншими країнами ЄС щодо загального визнання депортацій кримських татар геноцидом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МЗС України: були б раді проведенню зустрічі Сибіги з китайським колегою на полях тижня високого рівня ГА ООН

Україна очікує на візит польської делегації цього тижня на високому рівні - МЗС

Єврокомісія пропонує призупинити торговельні преференції для Ізраїлю та запровадити санкції проти ХАМАС та інших

Підозрювана у закупівлі овочерізок для шкільних укриттів у Києві виїхала до Туреччини, її оголосять у розшук - прокуратура

"Київтеплоенерго" збільшило кількість резервних генераторів для роботи котельних до 136 од.

У МЗС підтвердили інформацію про схвалення США першої партії зброї для України за програмою PURL

СБУ та Нацполіція викрили шахраїв, що діяли під виглядом благодійного фонду

Сибіга запросив всі миролюбні держави-члени ООН приєднатися до саміту Кримської платформи 24 вересня в Нью-Йорку

Верховний суд залишив у силі дозвіл АМКУ на придбання CRH двох українських цементних заводів

Через ворожий удар на Харківщині загинув літній чоловік

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА