Інтерфакс-Україна
16:53 06.05.2025

Троє кліриків УПЦ (МП) на Київщині і Черкащині героїзували російських окупантів, їм повідомлено про підозру - СБУ

2 хв читати
Троє кліриків УПЦ (МП) на Київщині і Черкащині героїзували російських окупантів, їм повідомлено про підозру - СБУ

 Служба безпеки викрила трьох кліриків УПЦ (МП), які виправдовували збройну агресію РФ проти України і чекали на захоплення Київської та Черкаської областей.

"За матеріалами справи, під час проповідей та спілкування з парафіянами фігуранти виправдовували злочини кремля та закликали до підтримки окупантів", - йдеться у повідомленні в телеграм-каналі у вівторок.

Так, на Київщині викрито керівника однієї з релігійних громад УПЦ (МП) Фастівського району, який у розмовах з прихожанами героїзував окупантів та висловлював сподівання на захоплення регіону. Крім цього, священник поширював фейки про Сили оборони та заперечував авіаудари агресора по цивільній інфраструктурі України.

"За даними слідства, фігурант тривалий час проживав на Луганщині, але після початку повномасштабної війни переїхав до Київської області та очолив одну з місцевих парафій", - повідомляє СБУ.

У Черкаській області затримано ще двох прокремлівських агітаторів. Ними виявилися настоятель церкви та монах чоловічого монастиря УПЦ (МП), які вихваляли Путіна та окупаційні угруповання РФ. Також обидва клірики сподівалися на захоплення центрального регіону України.

"Задокументовано, що очільник храму регулярно надсилав у месенджери парафіян повідомлення на підтримку окупації східних областей нашої держави", - зазначається в повідомленні.

Ініційовані Службою безпеки судово-лінгвістичні експертизи підтвердили факти інформаційно-підривної діяльності кліриків на користь РФ. Під час обшуків у фігурантів виявлено прокремлівську літературу та мобільні телефони із доказами поширення російської пропаганди.

Наразі слідчі СБУ повідомили їм про підозру за чч. 1, 2, 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

Зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС та МОМ запускають проєкт на 30 млн євро для відновлення системи водопостачання Кривого Рогу

Два роки тому російські війська підірвали Каховську ГЕС

"Метінвест", незважаючи на війну, залишається одним із найбільших платників податків та донором ЗСУ - СЕО

Від Міноборони і ЗСУ не надходили запити щодо збільшення фінансування на будівництво фортифікацій - Шмигаль

В Києві в результаті нічної атаки загинули троє рятувальників, 9 постраждали

Складні переговори щодо торгових квот з ЄС тривають - Шмигаль

КМІС: Показник готовності українців терпіти тягар війни зріс з 54% у березні до 60% у травні-червні

Завод з виробництва брошурувальних пружин для поліграфії почав роботу в ІП "КИТ" в Бучі

Уражено аеродроми базування авіації противника та інші важливі військові об’єкти - Генштаб ЗСУ

Стефанішина заявляє, що всі підписані нею санкційні документи щодо Порошенка надані суду для розгляду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА