Інтерфакс-Україна
14:49 25.06.2025

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

1 хв читати
Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Роздрібні ціни на велику кількість лікарських засобів будуть знижені вже до кінця літа, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Ми вже сформували національний каталог лікарських засобів і бачимо перші результати. Бачимо, що ціни на велику кількість лікарських засобів будуть знижені уже впродовж червня, липня, серпня. І у подальшому це вже буде ціна зафіксована", - сказав він в ефірі телемарафону у середу.

Ляшко зазначив, що "ціна, яка буде задекларована у національному каталозі цін, наступним етапом буде відображатися в електронному рецепті і буде підтягуватись".

Він зазначив, що зниження цін відбувається не тільки на вітчизняні, а й на імпортні препарати.

"В цьому напрямку рухаємося. З українським виробником це набагато швидше відбулося, можна було сісти за "круглий" стіл, домовитись і попросити їх про певну соціальну відповідальність на період воєнного стану, і ми вже маємо зниження цін на 30%. Щодо іноземних виробників, з якими ми також працюємо, вже очікуємо позитивний ефект від регуляцій, які ми започаткували", - сказав він.

Ляшко уточнив, що "ці регуляції, які проводяться, не можуть дати ефект сьогодні на завтра".

"Тому цей ефект ми вже будемо оцінювати впродовж 2025 року з підсумком у грудні цього року", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Академія медицини грудного вигодовування закликає обмежити маркетинг виробників замінників грудного молока на медконференціях

Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів просить київську владу  відновити закупівлю інноваційних ліків для онкохворих киян

Мінсоцполітики готує комплексне бачення для перезавантаження системи протезування

Кабмін планує запустити гранти для виробників біонічних протезів

Обмеження постачання ліків одному дистриб’ютору на рівні 20% не вплине на наявність препаратів у великих аптечних мережах – експерт

Обмеження відпуску ліків одному дистриб’ютору у межах 20% юридично вразливе і несе логістичні ризики – "Санофі"

Виробники та імпортери задекларували в Нацкаталозі ціни на 2,7 тис. препаратів

Саудівська Аравія запустила 5-й пакет допомоги із протезування українців у Польщі на $3,5 млн

Кабмін обмежив постачання ліків одному дистриб'ютору для запобігання монополізації фармринку

Кабмін спростив вимоги до роботи аптек у сільській місцевості та на прифронтових територіях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА