Інтерфакс-Україна
10:38 13.06.2025

Понад половини ветеранів стикаються з перешкодами при працевлаштуванні - дослідження

2 хв читати

Понад половини ветеранів й ветеранок стикаються з перешкодами при працевлаштуванні, йдеться в дослідженні Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів.

"Більшість ветеранів й ветеранoк, звільнених зі служби, зіштовхуються з проблемами під час пошуку роботи. За результатами дослідження, проведеного Українським ветеранським фондом Мінветеранів спільно з платформою robota.ua, понад 57% респондентів відзначили наявність бар'єрів у цьому процесі. Дослідження мало на меті з’ясувати, з якими труднощами стикаються Захисники та Захисниці та яку підтримку вони вважають найнеобхіднішою", - йдеться у повідомленні міністерства.

Зокрема, найбільш поширеними бар'єрами ветерани називали: невідповідність заробітної плати потребам (обрали 37,3%); проблеми з фізичним здоровʼям (36,3%); власний психоемоційний стан (25,5%); дискримінація (23,3%). 

Зазначається, що ці ж чинники найчастіше ставали причинами звільнення з першої цивільної роботи після повернення зі служби.

Згідно з дослідженням, найбільш поширеними навичками ветеранів і ветеранок, здобутими під час служби, є швидка адаптація (73%), вміння надавати першу медичну допомогу (67,4%), працювати в команді (66,5%), управляти людьми (64,6%). 

"Загалом переважають "мʼякі" навички (soft skills), які цінують і роботодавці. Так, за даними опитування серед компаній, у топі найкорисніших для бізнесу: робота в команді (54,2%), адаптивність (49%), критичне мислення та комунікаційні навички. Тобто, ветерани мають те, що шукають компанії, і важливо це використовувати", - додали у відомстві.

Серед іншого зазначається, що до заходів підтримки, яких найбільше потребують ветерани, згідно з даними дослідження, належать перекваліфікація (50%), квотування робочих місць (49,7%), визнання військового досвіду як трудового (47,2%), додаткова освіта, психологічна підтримка, супровід у працевлаштуванні (кожен близько 45%). 

"Зазначимо, що опитані роботодавці серед наявних у їхніх компаніях програм для підтримки ветеранів і ветеранок називали перекваліфікацію (32,9%), можливість вільного графіку роботи (22,6%), програми психологічної підтримки (21,9%). Однак непокоїть той факт, що 34,2% роботодавців взагалі не мають таких програм або вважають їх неефективними", - йдеться в повідомленні.

В Мінветеранів додали, що загалом роботодавці позитивно ставляться до ідеї наймати ветеранів: понад 40% надали б перевагу такому кандидату за рівних умов, але в разі нижчої кваліфікації ветерана вибір частіше схиляється до цивільного претендента.

Дослідження охопило понад 300 ветеранів й ветеранок, включало також опитування роботодавців та серію напівструктурованих інтерв’ю з тими захисниками й захисницями, які вже пройшли шлях адаптації. Збір даних тривав протягом березня — травня 2025 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін звільнив Кременя з посади мовного омбудсмена з 8 липня

Міноборони України запросило телефонну розмову з колегами зі США з питання постачання оборонної допомоги

Нова хвиля учасників REDpreneurUA опановує фінансову грамотність

Сибіга: Ми повинні надіслати агресору правильні сигнали, посилюючи спроможності України

ДБР завершило розслідування щодо екскерівництва МВС за розгін учасників протестів під час Революції Гідності

На Донеччині щонайменше дві людини загинули в результаті обстрілів – ОВА

Чернишов про внесення застави: Я планую виконувати рішення суду

Обвинувачення прийматиме рішення про оскарження відмови у відстороненні Чернишова від посади після ознайомлення з його мотивами

В Генштабі ЗСУ та ЦПД спростували інформацію про окупацію Дачного Дніпропетровської області

Спека очікується по всій Україні в найближчі дні, місцями невеликі короткочасні дощі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА