Інтерфакс-Україна
15:05 21.04.2025

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

2 хв читати
Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

Будь-які домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України, заявив голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко (фракція "Слуга народу")

"Будь-які домовленості мають не порушувати Конституцію України і принципи міжнародного права… В цій ситуації нам важливо продовжувати наполягати на дотриманні всіма державами світу, включно зі США, принципу територіальної цілісності України і повазі до суверенітету України", - сказав Мережко агентству "Інтерфакс-Україна" у понеділок.

Він нагадав про офіційну позицію США щодо статусу Криму, яка полягає у підтримці територіальної цілісності України.

"США завжди офіційно заявляли, що Крим - це Україна і продовжують дотримуватися політики невизнання російської спроби анексії Криму. Ще за часів першої президентської каденції Дональда Трампа США ухвалили Кримську декларацію, в якій підтверджується невизнання спроби анексії Криму. Крім того, США завжди голосували в Генеральній Асамблеї ООН в підтримку резолюцій про суверенітет і територіальну цілісність України", - підкреслив Мережко.

Коментуючи виключення можливості вступу України до НАТО, яке також запропонували США у рамках мирної угоди, політик сказав: "Щодо НАТО, то в спільній декларації Вільнюського саміту НАТО чітко говориться про незворотний шлях України до НАТО. США мають поважати це, так само як поважати суверенне право України вирішувати самостійно, до якої міжнародної організації приєднуватися".

Мережко також зазначив, що контроль над ЗАЕС має бути повернутий Україні, оскільки цього вимагає і міжнародне право і міркування безпеки.

"Залишати ЗАЕС в руках ядерного терориста, яким є Росія, вкрай небезпечно для Європи та всього світу", - зауважив народний депутат.

Як повідомлялось, США запропонували варіант мирного плану, що включає визнання російської анексії Криму та виключення можливості вступу України до НАТО. Також Вашингтон запропонував зробити територію довкола Запорізької АЕС нейтральною під контролем США.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода про економічне партнерство з США може стати вигідною для України й Америки - Зеленський

Декілька країн висловили готовність забезпечувати припинення вогню, серед них не лише європейські – речник МЗС

Депутати "Євросолідарності" прийшли до НБУ з вимогою припинити тиск на Порошенка та МІБ

Білий дім: Трамп чітко дав зрозуміти, що хоче бачити постійне припинення вогню в Україні, а не будь-які тимчасові паузи в бойових діях

Заяви Лаврова практично не лишають шансів на припинення вогню з Україною, вважає Більдт

США й Україна можуть підписати цього тижня рамкову угоду щодо природних ресурсів - ЗМІ

Раді пропонують продовжити строк добровільного повернення до служби військовослужбовців, які самовільно залишили частину або дезертирували - нардеп

Індія купила у Франції 26 винищувачів

Кличко бере участь у конгресі ЄНП, де обговорюють підтримку України

Єрмак: РФ може наслідувати приклад Республіки Конго та Руанди щодо відновлення миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА