Інтерфакс-Україна
20:01 17.07.2025

Суд відсторонив від посади на два місяці і запровадив нічний домашній арешт керівнику Департаменту транспортної інфраструктури КМДА

2 хв читати
Суд відсторонив від посади на два місяці і запровадив нічний домашній арешт керівнику Департаменту транспортної інфраструктури КМДА

Директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА відсторонено від посади на два місяці – суд задовольнив клопотання прокурорів, повідомляє Офіс генпрокурора у четвер ввечері.

"За клопотанням прокурорів Київської міської прокуратури Голосіївський районний суд Києва на два місяці відсторонив від виконання службових обов’язків директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, підозрюваного у службовій недбалості, що призвела до невчасного виявлення аварійної ситуації у тунелі метро та закриття руху на ділянці між станціями "Либідська" – "Теремки"", - йдеться у повідомленні у телеграм-каналі. 

Також суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

Прокурори оскаржуватимуть це рішення в апеляційному порядку, оскільки зверталися до суду з клопотанням про застосування до посадовця цілодобового домашнього арешту із носінням електронного браслету.

Як повідомлялося, 8 грудня 2023 року було припинено рух поїздів метрополітену між станціями "Теремки" та "Либідська" на Оболонсько-Теремківській лінії (М2, "синя лінія") з міркувань безпеки у зв'язку з розгерметизацією тунелю між станціями "Либідська" та "Деміївська" і появою тріщин у його стінах, що призвело до його підтоплення на зазначеній ділянці.

13 грудня було відновлено рух між станціями "Теремки" і "Деміївська" на Оболонсько-Теремківській лінії з інтервалом 13-17 хвилин. Таким чином, усі станції метро відновили роботу, проте неробочим залишився аварійний перегін між станціями "Либідська" і "Деміївська" і лінія залишилася розірваною до завершення ремонтних робіт.

6 листопада 2024 року рух лінією був відновлений в звичайному режимі.

10 липня 2025 року Національна поліція України повідомила про висунення підозри повідомили директору одного з департаментів Київської міської державної адміністрації (КМДА), який, за даними слідства, проігнорував загрозу аварійної ситуації на "синій лінії" київського метро в грудні 2023 року, що спричинило збитки бюджету столиці на понад 164 млн грн. Слідчі повідомили чиновнику про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки). Йому загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Раніше, у липні 2024 року, повідомлено про підозру начальнику служби колії, тунельних споруд та головному інженеру КП "Київський метрополітен". У листопаді 2024 року про підозру повідомлено колишньому керівнику КП "Київський метрополітен" за фактом неналежного виконання службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що призвело до підтоплення і розгерметизації тунелів між станціями метро.

За інформацією офіційного порталу Києва, директором Департаменту транспортної інфраструктури КМДА є Кандибор Руслан Васильович.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський повідомив про підготовку нового етапу обміну полонених

Зеленський щодо зустрічі в Стамбулі: Пріоритет - підготовка зустрічі лідерів

Повітряні Сили ЗСУ отримали перші мобільні комплекси для обслуговування F-16

Зеленський очікує від уряду протягом місяців результатів для направлення максимуму держресурсів на оборону

Зеленський запропонує Верховній Раді законопроєкт, який забезпечить силу системі правопорядку

Адвокати Небесної сотні закликають Зеленського та Раду скасувати закон щодо НАБУ/САП - заява

Комітет Палати представників США з фінансових послуг підтримав законопроєкт про санкції проти банків РФ

Підпалювачка, яка виконувала замовлення РФ у Харкові, отримала 15 років тюрми

Уряд оприлюднив постанову про об`єднання Мінекономіки, Міндовкілля і Міагрополітики, їх повноваження викладено на 80 сторінках

Генпрокурор: Якщо вам допоможе - можу розписатися кров’ю, що не зловживатиму повноваженнями

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА