Інтерфакс-Україна
19:30 01.07.2025

МВФ зобов’язав Україну до кінця липня-2025 підготувати дорожню карту для усунення прогалин у структурі ІСІ

2 хв читати

Дорожня карта для усунення прогалин у структурі інститутів спільного інвестування (ІСІ) має бути підготовлена Україною до липня 2025 року враховуючи світові передові практики, йдеться в оновленій програмі розширеного фінансування EFF з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Як пояснюється в оприлюдненому у вівторок документі, дорожня карта має включати посилення регулювання та моніторингу з повним урахуванням фіскальних наслідків пов’язаних податкових видатків.

Зазначається, що при розробці документу мають проводитись консультації з міжнародними фінансовими інституціями.

В МВФ підкреслили, що пріоритетний план реформ інфраструктури фінринку, який буде спрямований на максимальне залучення приватного капіталу, також враховує реформування існуючих інвестиційних механізмів (включаючи спільні інвестиційні інструменти) та кредитних інструментів (таких як факторинг та лізинг). Дорожня карта також визначатиме заходи для подальшої координації та розвитку державних, приватних та державно-приватних проектів, взаємодії з галуззю щодо реформ ринкових інструментів, визначення пріоритетності нових ринкових інструментів, включаючи сек’юритизацію, забезпечені облігації, синдиковані кредити. Вона має бути розроблена до жовтня 2025р.

Раніше МВФ в матеріалах за результатами 7-го перегляду програми розширеного фінансування (квітень-2025) заявив про суттєві недоліки системи ІСІ в Україні через надані їй податкові пільги, які можна вирішити шляхом посилення регулювання та моніторингу.

Як повідомлялось, 1 травня 2025 року нардеп Ярослав Железняк (фракція "Голос") зареєстрував в Верховній Раді проєкт закону про інвестиційні фонди (№13246). Ним передбачено передбачено запровадження законодавчого поля для діяльності інвестфондів у відповідності до актів ЄС, дія якого розповсюджуватиметься на новостворені інвестфонди, передбачено перехідний період та можливість трансформації діяльності існуючих ІСІ у інвестфонди.

Законопроєктом пропонується класифікувати інвестфонди в залежності від порядку викупу інвестсертифікатів (відкритого чи закритого типу), від порядку провадження діяльності ( публічні (UCITS) чи альтернативні (AIF)), від способу пропозиції інвестсертифікатів (з публічною пропозицією або без). Альтернативні інвестфонди в залежності від структури активів, в які здійснюється інвестування, пропонується ділити на фонди венчурного капіталу (VCF); фонди соцпідприємництва (SEF); фонди довгострокових інвестицій (LTIF).

Законопроєктом також передбачено врегулювання питання діяльності професійних учасників ринків капіталу, залучених до обслуговування інвестфондів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

Сенат США гальмує розгляд пакета санкцій проти Росії – ЗМІ

Орбан закликає ЄС ввести санкції проти України

Соцпідтримка матерів має зменшити страх жінок перед втратою доходу після пологів – нардеп Третьякова

Каллас сподівається на прийняття нового пакету санкцій проти Росії "сьогодні-завтра"

Трамп пішов на ескалацію з РФ, бо Путін його не поважає і вестиме переговори лише за наявності загроз – ЗМІ

Климпуш-Цинцадзе про конференцію у Римі: Варто говорити не про відновлення, а про реформи

Рада розгляне звільнення прем'єра у середу - нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА