Інтерфакс-Україна
10:53 01.04.2025

64% українців вважають Європу союзником, 67% вважають, що США втомились від України

3 хв читати

64% українців вважають Європу союзником України, 67% вважають, що США втомились від України та тиснуть на неї для поступок, лише 24% вважають США союзником, який прагне прийнятного миру, свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у лютому-березні 2025 р.

"Ми маємо практично "дзеркальне" сприйняття Європи і США. У випадку Європи 64% вважають її союзником України, який хоче миру на прийнятних умовах, а не вважають так – 28%. У випадку ж США за останніми даними 67% вважають, що вони втомилися від України і тиснуть для поступок. Вважають, що США є союзником, який хоче прийнятного миру – 24%", - ідеться в пресрелізі за підсумками дослідження, опублікованому на сайті КМІС у вівторок.

Як зазначається в пресрелізі, також було проведене опитування стосовно сприйняття політики "Заходу" щодо України, де під "Заходом" вважається як Європа, так і США, без конкретизації.

"Зараз 31% українців вважають, що Захід втомлюється і тисне на Україні (і, відповідно, не хоче прийнятного миру). Водночас з вересня 2022 року до лютого 2024 року з 73% до 49% стало менше тих, хто вірить у підтримку Заходу і вірить у його бажання прийнятного миру для України. Далі, до лютого-березня 2025 року їх часка зросла до 62%. Тобто наразі більшість українців – 62% – вважають Захід союзником і партнером у досягненні прийнятного миру", - наголошується в дослідженні.

Коментуючи підсумки дослідження, виконавчий директор КМІС Антон Грушецький сказав: "Тектонічні зміни в зовнішній політиці США у 2025 році впливають і на Україну, і на ряд інших держав та об’єднань (як-от Канада, Данія, Європейський Союз тощо). Проте ми перебуваємо в центрі кривавої війни, тому для пересічного українці такі зміни в риториці та діях офіційних осіб США є особливо болючими. Ряд спостерігачів слушно зазначають (як-от, наприклад, С. Сидоренко з УП), що нинішні події можуть закласти фундамент антиамериканізму в Україні. В Україні і до 2025 року відчувалося певне розчарування діями США, а адміністрація Д. Трампа досить рішуче цементує несхвальне сприйняття США.

Важливо, що наразі це не перекидається на Європу і остання продовжує переважно сприйматися як партнер і союзник України. Утім, у разі недостатньо сильних кроків з боку Європи та, зокрема, у разі відсутності достатнього прогресу щодо вступу України до ЄС, серед українців можуть розвинутися і фрустрація, і, зрештою, – антизахідні настрої. Цей сценарій буде сильним і руйнівним потрясінням як для України, так і для Європи та всього Західного світу. Тому важливо докласти всіх зусиль, щоб його уникнути і зберегти оптимізм щодо європейського майбутнього України (і крім "домашнього завдання" для України безумовно є наполегливий заклик до Європи бути рішучими).".

КМІС з 2022 року досліджує громадські настрої в контексті сприйняття політики Заходу щодо України. Опитування було проведено методом телефонних інтерв’ю (CATI) і репрезентують доросле населення України на підконтрольних Уряду України територіях. Опитування було проведене 14 лютого-4 березня 2025 року і було опитано 2029 респондентів (статистична похибка 2,4%).

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

З 14 загиблих у Кривому Розі шестеро дітей - Зеленський

У Кривому Розі 14 загиблих внаслідок ракетного удару, з них 5 дітей

Безпілотні системи – геймченджер, і ми лише на старті розкриття їхнього потенціалу, - голова "АОЗ"

У Кривому Розі 12 загиблих, 50 поранених внаслідок ракетного удару РФ – Вілкул

Трамп заявляє про готовність В'єтнаму скасувати мита проти США

Росіяни завдали ракетного удару по Кривому Рогу

"УЗ" відновила програму "Залізні друзі", нарахувавши користувачам мобільного застосунку додаткові 10 тис. "обіймашок"

Правління банку "Український капітал" поповнилося експредставниками Комінбанку та БІЗбанку

Росія вже намагається дестабілізувати Європу за допомогою гібридних заходів, – голова Військового комітету ЄС

Росія вже намагається дестабілізувати Європу за допомогою гібридних заходів – голова Військового комітету ЄС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА