Інтерфакс-Україна
15:05 30.04.2025

Нацполіція вилучила майно підсанкційної групи компаній, яка продовжила користування надрами попри арешт і зупинення дозволів

2 хв читати
Нацполіція вилучила майно підсанкційної групи компаній, яка продовжила користування надрами попри арешт і зупинення дозволів
Фото: https://t.me/UA_National_Police/37380

Національна поліція України зупинила діяльність та вилучила майно підсанкційної групи компаній, яка продовжила роботу попри накладений арешт і зупинення дозволів на користування надрами.

"Незважаючи на санкції РНБО та арешт майна у межах кримінального провадження, розслідуваного за фактами фінансування тероризму та незаконні дії щодо арештованого майна, підсанкційні кар'єри з видобутку корисних копалин та заводи для їх обробки продовжили свою роботу", - йдеться в повідомленні Нацполіції на сайті в середу.

У зв’язку з цим, як зазначається в повідомленні, слідчі Головного слідчого управління поліції за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань провели повторні обшуки групи підприємств, у ході яких зафіксували незаконну роботу арештованих плиточних заводів, зупинили завантажені продукцією автомобілі та виявили в мобільному телефоні директора підприємства переписку про обставини вчинення правопорушень із підсанкційними особами.

"Слідчі поліції вилучили обладнання для виробництва плитки та подрібнення й транспортування гірської породи, спецтехніку, готову продукцію вартістю більше 20 мільйонів гривень, а також оригінали та копії договорів щодо відчуження та легалізації майна підсанкційної групи", - наголошують в Нацполіції.

Раніше комплекс підприємств з видобутку та обробки корисних копалин належав громадянину РФ і діяв на території України. У 2023 році відносно низки фізичних та юридичних осіб, які володіють цими компаніями були запроваджені санкції РНБО, однак зловмисник незаконно переоформив бізнес на третіх осіб і виводив отримані кошти за кордон.

"Оперативники Департаменту стратегічних розслідувань встановили, що ці кошти потрапляли в росію й використовувалися для фінансування агресора. Згодом активи перепродали на адресу нових товариств, кінцевим бенефіціарним власником яких є громадянин України", - нагадують в поліції.

Наразі здійснюється оцінка та аналіз отриманих доказів для додаткової правової кваліфікації дій посадових осіб, вживаються заходи щодо передачі вилученого майна в управління АРМА.

Раніше в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів вже були передані 130 одиниць спеціальної автомобільної техніки, земельні ділянки, об’єкти нерухомого майна, зокрема й спеціальні дозволи на користування надрами.

В повідомленні не зазначається назва підсанкційної групи компаній. Як уточнило джерело агентства "Інтерфакс-Україна", йдеться про активи холдінгу "Юнігран", які раніше належали підсанкційному бізнесмену з громадянством РФ Ігорю Наумцю.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль подякував ЄС за EUR75 млрд фінансової, економічної та гумдопомоги і за майже EUR50 млрд військової підтримки

Шмигаль: Український народ може очікувати на лаві підсудних російських політиків і військове керівництво за злочин агресії

Затримано проректора військової академії, який змушував підлеглих будувати йому будинок

Каллас про створення трибуналу за злочини агресії РФ: кожен сантиметр війни задокументований, немає місця для безкарності

Каллас: сподіваємося прийняти 17-й пакет санкцій проти РФ цього місяця

Шмигаль про наміри ЄС виділити майже EUR1,9 млрд на військову підтримку України: це історичне рішення

Глави МЗС країн ЄС вітають завершення техробіт над проєктами правових інструментів для Спецтрибуналу щодо злочину агресії

Глави МЗС країн ЄС у Львові обговорять членство України та тиск на РФ для погодження на мінімум 30 днів припинення вогню - Сибіга

З України сьогодні сигнал Путіну: покарання незворотнє - Сибіга

Спецтрибунал буде офіційно запущено в Люксембурзі на наступному тижні – глава МЗС Люксембургу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА