Інтерфакс-Україна
10:38 13.06.2025

Понад половини ветеранів стикаються з перешкодами при працевлаштуванні - дослідження

2 хв читати

Понад половини ветеранів й ветеранок стикаються з перешкодами при працевлаштуванні, йдеться в дослідженні Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів.

"Більшість ветеранів й ветеранoк, звільнених зі служби, зіштовхуються з проблемами під час пошуку роботи. За результатами дослідження, проведеного Українським ветеранським фондом Мінветеранів спільно з платформою robota.ua, понад 57% респондентів відзначили наявність бар'єрів у цьому процесі. Дослідження мало на меті з’ясувати, з якими труднощами стикаються Захисники та Захисниці та яку підтримку вони вважають найнеобхіднішою", - йдеться у повідомленні міністерства.

Зокрема, найбільш поширеними бар'єрами ветерани називали: невідповідність заробітної плати потребам (обрали 37,3%); проблеми з фізичним здоровʼям (36,3%); власний психоемоційний стан (25,5%); дискримінація (23,3%). 

Зазначається, що ці ж чинники найчастіше ставали причинами звільнення з першої цивільної роботи після повернення зі служби.

Згідно з дослідженням, найбільш поширеними навичками ветеранів і ветеранок, здобутими під час служби, є швидка адаптація (73%), вміння надавати першу медичну допомогу (67,4%), працювати в команді (66,5%), управляти людьми (64,6%). 

"Загалом переважають "мʼякі" навички (soft skills), які цінують і роботодавці. Так, за даними опитування серед компаній, у топі найкорисніших для бізнесу: робота в команді (54,2%), адаптивність (49%), критичне мислення та комунікаційні навички. Тобто, ветерани мають те, що шукають компанії, і важливо це використовувати", - додали у відомстві.

Серед іншого зазначається, що до заходів підтримки, яких найбільше потребують ветерани, згідно з даними дослідження, належать перекваліфікація (50%), квотування робочих місць (49,7%), визнання військового досвіду як трудового (47,2%), додаткова освіта, психологічна підтримка, супровід у працевлаштуванні (кожен близько 45%). 

"Зазначимо, що опитані роботодавці серед наявних у їхніх компаніях програм для підтримки ветеранів і ветеранок називали перекваліфікацію (32,9%), можливість вільного графіку роботи (22,6%), програми психологічної підтримки (21,9%). Однак непокоїть той факт, що 34,2% роботодавців взагалі не мають таких програм або вважають їх неефективними", - йдеться в повідомленні.

В Мінветеранів додали, що загалом роботодавці позитивно ставляться до ідеї наймати ветеранів: понад 40% надали б перевагу такому кандидату за рівних умов, але в разі нижчої кваліфікації ветерана вибір частіше схиляється до цивільного претендента.

Дослідження охопило понад 300 ветеранів й ветеранок, включало також опитування роботодавців та серію напівструктурованих інтерв’ю з тими захисниками й захисницями, які вже пройшли шлях адаптації. Збір даних тривав протягом березня — травня 2025 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ГУР завдало удару по нафтопереробному заводу "Саратоворгсинтез" у Саратовській області РФ — Генштаб

Генштаб ЗСУ підтвердив ураження корпусу Іжевського заводу "Купол" у РФ після удару СБУ

В межах ініціативи Bring Kids Back UA повернули двох українських підлітків із окупованих територій — Єрмак

В Офісі Президента відбулася зустріч із делегацією ОБСЄ щодо підтримки України

Глави МЗС України та Німеччини відвідали Одеський порт, обговорили наслідки ударів РФ, ППО та продовольчу безпеку

Мирна мешканка постраждала внаслідок атаки російського дрона на Купʼянщині — прокуратура

РФ ймовірно стратила українського полоненого — Омбудсман

Зеленський анонсував нові рішення РНБО щодо санкцій

Україна готується до зустрічей у Європі, зокрема Данії - Зеленський

У результаті російського удару по Гуляйполе загинув командир 110-ї окремої механізованої бригади - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА