Інтерфакс-Україна
19:18 29.09.2025

Галущенко обговорив з керівницею гендиректорату Єврокомісії з юстиції відкриття кластера "Основи"

1 хв читати
Галущенко обговорив з керівницею гендиректорату Єврокомісії з юстиції відкриття кластера "Основи"

Міністр юстиції України Герман Галущенко обговорив із генеральною директоркою Генерального директорату Єврокомісії з питань юстиції та споживачів Аною Гальєго Торрес перспективи відкриття першого кластера "Основи процесу вступу до ЄС" (Fundamentals) переговорного процесу про членство України в Європейському Союзі, повідомляється на сайті Мінюсту.

"Україна віддана своєму європейському шляху. Ми рішуче рухаємося вперед, наближаючи нашу правову систему до стандартів ЄС. Це важливо не лише для технічної гармонізації, а й для зміцнення справедливої та демократичної України — як майбутнього члена європейської родини", — зазначив Галущенко під час зустрічі, яка відбулася в понеділок у Брюсселі.

Він також поінформував представницю Єврокомісії про прогрес у виконанні Дорожньої карти з питань верховенства права. Зокрема, про впровадження трирівневої моделі управління у пенітенціарній системі, ухвалення Нацстратегії захисту прав дитини та операційного плану на 2025-2027 роки з реалізації Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року, розробку Нацстратегії у сфері прав людини тощо.

Кластер 1 "Основи" (фундаментальний кластер) є базовою рамкою реформ, які визначають початок і завершення євроінтеграційного шляху України. Він охоплює такі вимоги та реформи, необхідні для членства, як правосуддя, верховенство права, функціонування демократичних інституцій та права люди. Він відкривається першим і закривається останнім.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

DeepState: на гуляйпільському напрямку наразі вдається стабілізувати ситуацію, оборонці суттєво загальмували просування ворога

Латвія виділила додаткові EUR125 тис. на енергетичну допомогу Україні

"Фокстрот" відновив флагманський магазин у Харкові, зруйнований ракетним ударом у 2022 році

Латвія цьогоріч передала Україні 12 тисяч дронів у межах "Коаліції дронів" - Сибіга

Свириденко закликає партнерів вжити ширших санкційних заходів проти тіньового флоту РФ

Ворог окупував Зелений Гай, а також просунувся поблизу Високого та Яблукового у Запорізькій області - DeepState

Раді пропонують зобов’язати міністрів звітувати перед відставкою

В Україні холоднішає

Команди України та Філіппін опрацюють усі питання щодо співпраці - Зеленський

Сибіга: Очікуємо "конкретних результатів" від зустрічі переговорних команд України та США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА