Інтерфакс-Україна
12:50 31.05.2019

Колишні й нинішні українські акціонери ІСД судяться між собою в Лондоні

2 хв читати
Колишні й нинішні українські акціонери ІСД судяться між собою в Лондоні

Народний депутат України, голова ради директорів "ІСД" Сергій Тарута, генеральний директор ІСД Олег Мкртчан, екс-акціонер корпорації Віталій Гайдук і його дружина Олена разом з афілійованими компаніями судяться у Високому суді Англії та Уельсу.

Згідно з судовими документами від лютого 2019 року, оприлюдненими ресурсом BAILII (British and Irish Legal Information Institute), позивачем є компанія Avonwick Holdings Limited дружни Гайдука Олени, яка пред'явила претензії до Мкртчана й Тарути та пов'язаних із ними компаній.

Третьою стороною в суді є Віталій і Олена Гайдуки, а також компанії Prandicle Limited екс-першого віце-прем'єра Олега Дубини, Roselink Limited Олени Гайдук і ще 16 компаній.

Предметом спору є кошти, отримані сторонами під час продажу акцій ІСД. На думку Гайдука, в результаті операції з продажу його 33% частки в ІСД йому було недоплачено понад $1 млрд.

У матеріалах зазначається, що в зустрічних претензіях Тарути він оскаржує продаж Гайдуком Дубині 24,5% акцій у компанії "Нові інжинірингові технології", що володіє готелем Hyatt у Києві, проте це є предметом окремого розгляду.

Суддя зазначив, що сторони мають бути готові до судових слухань у жовтні 2019 року, як на тому наполягав Тарута, тоді як Гайдук просив відкласти його на червень-липень 2020 року, і Мкртчан був згодний на таке й навіть пізніше (до січня-лютого 2021 року) перенесення термінів.

У свою чергу бізнес-ресурс Liga.net провів дослідження ситуації, згідно з яким у Лондоні є три судові спори між екс-партнерами по ІСД: Гайдук, який отримав $950 млн, вимагає ще $1 млрд, тоді як Тарута в перехресних позовах до Гайдука і Мкртчана - половину акцій у Hyatt і Українській гірничо-металургійній компанії (УГМК), які він, на відміну від Мкртчана, не отримав.

Тарута повідомив Liga.net, що за 50% + 2 акції ІСД було отримано від російського інвестора $2,7 млрд "у вигляді довгострокового кредиту і для цілей викупу у Віталія Гайдука його міноритарної частки, і для подальшого реінвестування в ІСД з метою стабілізації фінансового становища й подальшого розвитку компанії".

За даними видання, перший позов від Гайдука подано в серпні 2016-го, але суд іще не розпочав розгляд справи по суті. Причина останньої відстрочки - арешт Мкртчана: з лютого 2018-го співвласник ІСД сидить у московському СІЗО за підозрою в розкраданні понад 1 млрд рос. рублів (близько $15 млн) млн з кредиту, наданого Зовнішекономбанком підприємствам ІСД.

Корпорація "ІСД" заснована в 1995 році. Є інтегрованою холдинговою компанією, що володіє пакетами акцій підприємств гірничо-металургійного комплексу. До складу корпорації входять Алчевський меткомбінат на НКТ, а також ДМК, меткомбінат ISD-Dunaferr і ISD-Huta Czestochowa.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА