Інтерфакс-Україна
14:02 12.06.2025

ЄС вітає візит Вучича в Україну

2 хв читати
ЄС вітає візит Вучича в Україну

В Європейському союзі вітають перший візит в Україну президента Сербії Александра Вучича.

Відповідний коментар щодо візиту зробив у четвер в Брюсселі представник Європейської комісії Маркус Ламмерт.

"Ми вітаємо візит президента Сербії Вучича до України. Це важливий сигнал. ЄС закликає інші країни об'єднатися з нами в нашій політиці щодо російської агресії проти України", - сказав він.

У цьому зв’язку Ламмерт процитував президентку Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн: "Наша мета дуже чітка: ми повторюємо заклик до повного, безумовного припинення вогню щонайменше на 30 днів. Ця пауза у бойових діях може стати життєво важливим кроком до зменшення страждань цивільного населення та створити простір для змістовних переговорів заради справжнього миру".

Як повідомлялося раніше, у середу Вучич вперше відвідав Україну для участі в саміті "Україна – Південно-Східна Європа", який пройшов в Одесі. Разом з тим, він не підписав підсумкову декларацію. Раніше він відвідав військовий парад в Москві. Президент Сербії також має репутацію проросійського лідера.

У IV саміті "Україна – Південно-Східна Європа" в Одесі взяли участь: президентка Молдови Мая Санду, президент Румунії Нікушор Дан, президент Чорногорії Яков Мілатович, президент Сербії Александр Вучич, прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович, прем’єр-міністр Болгарії Росен Желязков, спікерка парламенту Албанії Еліза Спіропалі, перший віцепрем’єр-міністр Північної Македонії Ізет Меджіті та віцепрем’єр-міністерка – міністерка закордонних та європейських справ Словенії Таня Файон.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Агенти ГУР знеструмили об'єкти ВПК в російському Калінінграді - джерело

СБУ затримала у Хмельницькій області навідницю, яка ще й робила вибухівку

СБУ затримала в Рівненській області навідника, який готував удари окупантів по аеродромах

РФ штурмує одразу два напрямки на Донеччині - ОСУВ "Хортиця"

ППО знешкодила 167 зі 194 засобів повітряного ураження, якими РФ атакувала Україну

Три людини постраждали через ворожі атаки дронів на Херсонщині в неділю

Через російські обстріли одна людина загинула та одна постраждала на Херсонщині

Окупанти атакували обʼєкти енергетичної та сільськогосподарської інфраструктури на Полтавщині

США не мають жодного відношення до останнього нападу Ізраїлю на Іран, заявив Трамп

Окупанти обстрілювали Нікопольщину, виникла пожежа на приватному підприємстві, над областю збито крилату ракету і чотири БпЛА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА