Інтерфакс-Україна
15:20 23.01.2026

СБУ оприлюднила допит окупанта, який разом зі співслужбовцем розстріляв 9 українських військовополонених

2 хв читати

Служба безпеки України зібрала масштабну доказову базу та отримала покази військовослужбовця ЗС РФ, який разом зі своїм спільником розстріляв дев’ятьох українських полонених під час боїв на Курщині.

В телеграм-каналі в п’ятницю СБУ оприлюднила відео допиту. "9 солдатів ВС України були нами взяти в полон. Я запитав у свого безпосереднього командира інструкції щодо подальших дій. Він сказав заспокоїти х, приспати пильність... Але насправді розстріляти їх", - говорить (російською мовою) на відео чоловік в камуфляжі.

"Як встановило розслідування, воєнний злочин скоїв військовослужбовець 155-ї окремої бригади Тихоокеанського флоту рф Сергій Скобєлєв", - йдеться в повідомленні СБУ.

Згідно з повідомленням, в жовтні 2024 року він, як керівник штурмової групи окупантів, отримав наказ атакувати позиції Сил оборони України в Курській області.

"Загін Скобєлєва застав зненацька одну із груп наших воїнів і за результатами бою взяв у полон дев’ятьох військових. Полонених змусили роздягнутися та лягти на землю. Щоб заспокоїти та не допустити спротиву українців, їм пообіцяли відправку на обмін", - зазначають в українській спецслужбі.

Утім, за інформацією відомства, за наказом свого командира Скобєлєв разом зі спільником розстріляв усіх захоплених українських військовослужбовців з табельної зброї. Після цього штурмова група РФ зібрала мобільні телефони та рації загиблих і продовжила бойові дії.

"Через тиждень після цього Скобєлєв потрапив у полон до Сил оборони України. Спочатку він не зізнавався у скоєному, але співробітники СБУ зібрали необхідні докази, які змусили рашиста визнати свою провину", - наголошують в СБУ.

В повідомленні наголошується, що вчинений злочин є тяжким порушенням Женевської конвенції та інших міжнародних документів, які визначають правила поводження із військовополоненими.

Військовому ЗС РФ готується повідомлення про підозру.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Керівника департаменту КМДА підозрюють у випуску необґрунтованих облігацій зі збитками понад 0,5 млрд грн - Нацполіція

МОН анонсувало перерахування підвищених зарплат викладачам своїх вузів до кінця січня

Рада ЄС на рівні глав МЗС знову обговорить Україну

Фон дер Ляєн: Ми підтримуємо боротьбу українців вже 4 роки, наші дії говорять гучніше за слова

За Тимошенко внесено 33 млн грн застави

В Україні почали застосовувати спецграфіки аварійних відключень – обленерго

Шмигаль закликав МАГАТЕ до повної ізоляції РФ та призупинення її членства в організації

Глава МВС: Грантова допомога від Японії на 4 млрд єн буде спрямована на гуманітарне розмінування та медичну допомогу

Партнери передадуть Україні понад 6 тисяч одиниць великого енергетичного обладнання - Свириденко

Освітній омбудсмен: Додавати до роботи педагога чергування в укритті чи "Пункті незламності" неправомірно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА