Інтерфакс-Україна
09:48 30.01.2026

Речник МЗС України стосовно Криму та Донбасу: ООН вже відповіла, відхиливши незаконне захоплення території Росією

1 хв читати
Речник МЗС України стосовно Криму та Донбасу: ООН вже відповіла, відхиливши незаконне захоплення території Росією

Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий прокоментував нещодавній діалог між генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем та російським журналістом стосовно можливості застосовувати принципу самовизначення націй для Криму та Донбасу.

"Росія запитала ООН, чи визнає вона "самовизначення" Донбасу, подібне до Гренландії. Хтось повинен сказати цим ідіотам, що ООН вже відповіла: у жовтні 2022 року 143 члени ГА ООН відхилили незаконне захоплення території Росією", - написав Тихий у соціальній мережі Х у п'ятницю.

"Бінго-картка: забирайтеся геть з України", - додав він.

За даними ЗМІ, на пресконференції у Нью-Йорку, відповідаючи на запитання російського журналіста, чи може ООН розглядати випадок Криму й Донбасу як такий, до якого слід застосувати цей принцип, Гутерреш зазначив: "Є два важливі принципи. Перший принцип – територіальна цілісність держав. Інший принцип – самовизначення народів". Проте самовизначення народів можливе лише за наявності низки необхідних умов, наголосив він, пославшись на висновок управління ООН з правових питань. "Ми дійшли висновку, що принцип самовизначення не може застосовуватися щодо Криму і Донбасу, тож у цій ситуації переважає принцип територіальної цілісності України", - підкреслив генсек.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Верховний суд: Законом заборонено використання земель природно-заповідного фонду для створення НВМК

Втікача-ґвалтівника затримали на кордоні з Румунією у день судового засідання по його справі – ДПСУ

Окупанти знов наростили темпи просування на минулому тижні, переважно на гуляйпільському напрямку – DeepState

ЮНІСЕФ передав Україні додаткові 42 генератори – Кулеба

Виші розпочали навчання слухачів "нульового курсу" в межах проєкту "зимовий вступ" - Міносвіти

Сибіга під час зустрічі із керівництвом ОБСЄ закликав до звільнення трьох незаконно утримуваних Росією українських співробітників СММ

"Український дім" вперше буде представлено на Мюнхенській конференції з безпеки

Сили оборони завдали ударів по ворожих пунктах управління та складу боєприпасів на ТОТ – Генштаб

Глядацьке голосування за представника України на "Євробаченні-2026" відбудеться в "Дії" та за допомогою SMS

УЧХ допомагає ліквідувати наслідки атаки російських БпЛА у Черкасах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА