Інтерфакс-Україна
17:33 02.04.2025

Раді пропонують удосконалити правовий захист військовослужбовців

2 хв читати
Раді пропонують удосконалити правовий захист військовослужбовців

Народні депутати пропонують Верховній Раді України удосконалити у правовому полі питання бойового імунітету під час війни.

Відповідний законопроєкт №13146 про внесення змін до Кримінального кодексу щодо обставин, які виключають кримінальну відповідальність діяння та забезпечують бойовий імунітет в умовах дії воєнного стану та ведення воєнних, бойових дій зареєстровано у Верховній Раді у вівторок, повідомляє сайт парламенту.

Текст законопроєкту поки на сайті відсутній.

"Законопроєкт пропонує чітко зафіксувати: дії, що були вчинені у ході оборони України, зокрема під час бойових зіткнень, за відсутності наміру порушити міжнародне право, не є злочином. Йдеться про випадки, коли військові діяли в межах своїх обов’язків, а втрати чи збитки були неминучими в умовах війни. Також пропонується змінити підхід до оцінки дій військових командирів — якщо в них не було реальної можливості виконати завдання, їх не можна притягати до відповідальності за службову недбалість", - розповіла одна з авторів законопроєкту Ірина Фріз (фракція "Європейська солідарність") агентству "Інтерфакс-Україна" у середу.

За словами народного депутата, такі зміни дозволять уникнути ситуацій, коли захисників України можуть несправедливо звинувачувати в злочинах, які вони не мали змоги уникнути.

"Законопроєкт синхронізує існуючі правові норми, робить правила чіткішими і справедливішими", - зазначила Фріз.

Як випливає з пояснювальної записки, яка є у розпорядженні агентства, розроблення проєкту закону обумовлено необхідністю удосконалити правовий захист військового командування, військовослужбовців, добровольців Сил територіальної оборони Збройних Сил України, працівників поліції особливого призначення Національної поліції, правоохоронних органів, які беруть участь в обороні України.

Законопроєкт пропонує нову редакцію. ст. 43-1 "Виконання обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України".

"Не є кримінальним правопорушенням діяння (дія або бездіяльність), вчинене в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту та спрямоване на відсіч та стримування збройної агресії Російської Федерації або агресії іншої країни, яке повʼязано з втратами особового складу, бойової техніки, іншого майна або заподіяло шкоду правоохоронюваним інтересам особи чи держави, або заподіяло шкоду життю або здоровʼю особи, яка здійснює агресію, за відсутності ознак катування чи застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інших умисних порушень законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обовʼязковість яких надана Верховною Радою України", - йдеться у запропонованій редакції статті.

Серед авторів законопроєкту також народні депутати Соломія Бобровська (фракція "Голос"), Михайло Цимбалюк ("Батьківщина"), Сергій Рудик (група "За майбутнє"), Юлія Яцик (позафракційна).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заяви Лаврова практично не лишають шансів на припинення вогню з Україною, вважає Більдт

США й Україна можуть підписати цього тижня рамкову угоду щодо природних ресурсів - ЗМІ

Раді пропонують продовжити строк добровільного повернення до служби військовослужбовців, які самовільно залишили частину або дезертирували - нардеп

Індія купила у Франції 26 винищувачів

Кличко бере участь у конгресі ЄНП, де обговорюють підтримку України

Єрмак: РФ може наслідувати приклад Республіки Конго та Руанди щодо відновлення миру

Порошенко: Європі потрібно розвивати оборонну промисловість

США знову відклали санкції проти "дочки" Газпрому у Сербії

Сенатор Грем: Уже є двопартійний законопроєкт з додатковими тарифами щодо будь-якої країни, яка купує російську нафту, газ та уран

Макрон після зустрічі із Зеленським: Припинення війни в Україні - це мета, яку ми поділяємо з Трампом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА