Інтерфакс-Україна
11:42 04.03.2025

Глобальний обсяг держзапозичень досягне рекордних $12,3 трлн цього року - S&P Global

2 хв читати
Глобальний обсяг держзапозичень досягне рекордних $12,3 трлн цього року - S&P Global

Глобальний обсяг державних запозичень може сягнути рекордних $12,3 трлн у 2025 році на тлі підвищення видатків найбільших економік світу, зокрема на оборону, прогнозують експерти S&P Global Ratings.

Такий прогноз передбачає збільшення обсягу випуску держпаперів 138 країнами світу на 3% порівняно з минулим роком. Сукупний обсяг держоблігацій в обігу, який різко підскочив, зокрема, через пандемію COVID-19, сягне $76,9 трлн, що також є рекордним значенням, очікують у S&P Global.

Великі економіки зосереджуються на бюджетній політиці, щоб справлятися з тривалими кризами, внаслідок чого обсяги державного боргу збільшуються, зазначає керівник напряму суверенних рейтингів S&P Global Роберто Сайфон-Аревало.

Ситуацію погіршує підвищення витрат на обслуговування боргу, оскільки ставки держпаперів суттєво зросли після завершення провідними світовими ЦБ програм викупу активів, каже експерт.

Запозичувати кошти для фінансування витрат, що зростають, "було добре, коли ставки були такими, як до пандемії, проте зараз це набагато серйозніша проблема", додав він.

Згідно з прогнозом S&P Global, у США "великі бюджетні дефіцити, підвищення витрат на обслуговування боргу та суттєві потреби в рефінансуванні боргу" призведуть до збільшення випуску довгострокових держоблігацій до $4,9 трлн.

Експерти очікують, що дефіцит бюджету США залишиться вищим за 6% ВВП у 2026 році, зазначаючи, однак, що статус долара як глобальної резервної валюти забезпечить Вашингтону "суттєву гнучкість" у сфері держфінансів.

У Китаї, який витрачає великі суми на стимулювання економічної активності, обсяг довгострокових запозичень, як очікується, збільшиться на $370 млрд до $2,1 трлн.

Загалом, згідно з прогнозом S&P Global, глобальний обсяг запозичень досягне 70,2% світового ВВП. Показник зростає з 2022 року, але все ще нижчий за пік 2020 року - 73,8% ВВП.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Темпи відновлення ділової активності у лютому впали до мінімуму за останні два роки - ІЕД

Весняна посівна-2025 стартувала в Україні: у 15 областях засіяно 83 тис. га

Шмигаль: 15 областей засіяли вже 83 тис. га ярих зернових та зернобобових культур

АРМА продасть конфісковані судом облігації на суму майже 1,8 млрд грн

Австрія виділить Україні EUR5 млн на розмінування сільгоспземель і EUR2 млн на підтримку Grain from Ukraine

Українські активісти в Італії та італійські підприємці об’єдналися для підтримки проєктів післявоєнного відновлення України

Ціна квитків на перевезення "Укрзалізницею" для громадян не має збільшуватися - Шмигаль

НЕФКО вже завершило 30 проєктів у межах програми “Зелене відновлення України"

Погроза Трампа запровадити мита у 200% на вина та спиртне з ЄС викликала шок у європейських виробників

Питання можливого переходу в торгівлі України з ЄС з ATM на ст.29 DCFTA є більше політичним – торгпред

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА