Інтерфакс-Україна
03:39 31.05.2025

Кабмін пропонує Раді врегулювати питання щодо соціального захисту строковиків

2 хв читати

Кабінет міністрів України зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту військовослужбовців базової військової служби, членів їх сімей та інших питань".

Як повідомив представник уряду в парламенті Тарас Мельничук в телеграм-каналі в пʼятницю, законопроект пропонує врегулювати питання щодо соціального захисту військовослужбовців строкової військової служби та базової військової служби, а також членів їхніх сімей шляхом внесення змін до: Кодексу законів про працю України.

Законопроєкт врегулює закон "Про відпустки", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування";

Також виключить із закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" положень щодо підстав звільнення із військової служби та стосовно надання права особам, релігійні переконання яких перешкоджають проходженню строкової військової служби на проходження альтернативної (невійськової) служби, як таких що не належать до предмету правового регулювання цього закону.

Законопроєкт врегулює запровадження шестиденного робочого тижня з одним вихідним днем для курсантів та слухачів вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, закладів фахової передвищої військової освіти.

Крім того, надання відпустки військовослужбовцям після звільнення з полону в особливий період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану або до моменту прийняття рішення про демобілізацію, та під час дії воєнного стану.

Джерело: https://t.me/tmelnychuk/6063?fbclid=IwY2xjawKm0rhleHRuA2FlbQIxMQABHjx_mDPv0dyefVsfN9sSdLe1zV7t9R9-62JjNeQPZIH4bvvN49t14CFG-SIf_aem_9yCKUhitdC_O6mk6gltevg

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна може покрити до 40% своїх потреб у зброї за рахунок внутрішнього виробництва – Зеленський

СБУ провела історичну спецоперацію в тилу РФ: уразила 41 ворожий літак стратегічної авіації – Малюк

Зеленський про перемовини у Стамбулі: Важливими є питання припинення вогню і повернення викрадених дітей

РФ окупувала вже понад 120 кв.км Сумської області, стверджують у DeepState, у Генштабі ЗСУ не підтверджують

У Стамбулі Кислиця та Бевз узгодили позиції з представниками Німеччини, Італії та Великої Британії напередодні перемовин

Зеленський і партнери під час саміту у Вільнюсі обговорять Коаліцію охочих

Жителя Луганської області засуджено до довічного ув'язнення за держзраду

Безробітний киянин на замовлення РФ готував серію терактів у столиці

Зеленський прибув до Вільнюса для участі у cаміті

Переговори України і РФ у Стамбулі плануються на 13:00 - МЗС Туреччини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА