Інтерфакс-Україна
20:17 07.04.2025

Мінекономіки запустило грантову програму для співфінансування виробництва компонентів зброї "Зроблено для перемоги"

2 хв читати
Мінекономіки запустило грантову програму для співфінансування виробництва компонентів зброї "Зроблено для перемоги"

Міністерство економіки України запустило програму підтримки виробництва компонентів для створення літальних апаратів та будь-яких компонентів зброї "Зроблено для перемоги", на яку з держбюджету виділено 1 млрд грн, повідомив заступник міністра економіки Андрій Телюпа на презентації програми в понеділок.

"Програма працює на умовах співфінансування, тобто до 8 млн грн дає держава. На умовах 50 на 50 для загальних виробників треба співфінансування власними коштами або кредитними, або для виробників, які розташовані, наприклад, на прифронтових територіях, або є виробниками безпілотних літальних апаратів (за вказаним КВЕД) відповідно, вони користуватимуться співфінансуванням на умовах 70 на 20", - сказав він.

За його словами, метою програми є профінансувати створення нових виробництв і дозволити новим українським виробникам придбати обладнання, створити нові робочі місця і таким чином активно працювати.

Він зазначив, що програмою може скористатись будь-яке українське підприємство, або навіть фонд, чи лише майбутній підприємець, який хоче створити підприємство.

Для цього потрібно подати заявку через портал "Дія" і бізнес-план на отримання гранту, після чого заявник отримає зворотній зв'язок.

Програма "Зроблено для перемоги" є компонентою платформи "Зроблено в Україні", де вже наявні 14 інших програм. В цьому році на нову програму закладено 1 млрд грн бюджетних коштів, і, за словами Телюпи, напряму не планується залучати донорів для фінансування.

Як пояснив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін, виробництво компонентів є одним з проблемних місць у виробництві безпосереднього озброєння. Він наголосив, що на сьогодні на території України працює більше 100 виробників компонентів.

Як стало відомо кореспонденту агентства "Інтерфакс-Україна", до зустрічі з журналістами була проведена зустріч безпосередньо з самими виробниками. Представники міністерств не уточнили, чи є вже конкретні бажаючі взяти участь у програмі, проте наголосили, що фіксується зацікавленість.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА