18:11 24.09.2024

Відкрито справу за фактом дезертирства військового Гнезділова, про підозру йому не повідомляли - джерело

2 хв читати

Органи прокуратури відкрили кримінальне провадження за статтею про дезертирство у зв'язку із заявою військовослужбовця 56 окремої мотопіхотної бригади Сергія Гнезділова про самовільне залишення служби через відсутність врегулювання питання демобілізації українських бійців, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в правоохоронних органах.

"За цим фактом відкрито кримінальне провадження", - розповів співрозмовник агентства.

Він зазначив, що справу відкрила 23 вересня Донецька спеціалізована прокуратура у сфері оборони за результатами моніторингу мережі інтернет. Наразі її передають для розслідування за підслідністю.

Водночас джерело агентства звернуло увагу на те, що Гнезділов не має жодного процесуального статусу, йому не повідомляли про підозру. "Наразі він перебуває на лікарняному, термін якого закінчується найближчим часом. Якщо протягом трьох днів після цього він не прибуде на місце служби, ухвалюватимуть подальші процесуальні рішення", - пояснив співрозмовник агентства.

21 вересня Гнезділов на своїй сторінці у фейсбуці повідомив, що самовільно залишив частину, щоб привернути увагу до необхідності врегулювання строків служби для мобілізованих. "Відсьогодні я йду в СЗЧ (самовільне залишення частини - ІФ-У), до встановлення чітких термінів служби чи до свого 25-річчя, маючи за своєю спиною пʼять років бездоганної солдатської служби... Надіюсь, цим вчинком вдасться донести до влади та суспільства необхідність розмови та вирішення цієї ситуації", - написав військовослужбовець.

Водночас він додав: "Моя позиція залишається незмінною: ми маємо створити мобілізаційну чергу з усіх військовозобов'язаних українців, і тоді демобілізація стане реальністю".

Гнезділов пішов в армію добровольцем у 2019 році, брав участь у боях у Донецькій області, включно з Пісками й Бахмутом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Київ передав на фронт 45 купольних систем РЕБ для захисту від безпілотників – мер

Ворог скинув на Костянтинівку три авіабомби, п'ятеро людей загинуло

Україна і США випрацювали остаточний варіант Угоди про встановлення правил та умов Інвестфонду відбудови України - Шмигаль

Кошта провів підготовчу до спецсаміту відеоконференцію з лідерами ЄС, Макрон поінформував про результати зустрічі з Трампом

Стефанчук закликав міжнародних партнерів не дати РФ навіть шансу утвердити свою окупацію

Крим та Севастополь є і залишатимуться невід'ємними частинами України - Кримська платформа

Сили оборони відбили у противника селище Котлине під Покровськом, знешкоджено майже 500 окупантів

Військовий літак розбився біля столиці Судану, загинули понад 45 осіб

Туреччина рішуче підтримує повну територіальну цілісність України, включно з Кримом

Ночі в Україні трохи потеплішають, погода очікується майже без опадів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА