Інтерфакс-Україна
12:53 12.03.2025

Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про запобігання порушенням з боку представників ТЦК та ВЛК

2 хв читати
Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про запобігання порушенням з боку представників ТЦК та ВЛК

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №12442 про внесення змін до Кримінального кодексу щодо запровадження кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинені керівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, головами та членами військово-лікарських комісій, внесений 27 січня.

Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк (фракція "Голос") в Телеграм, на засіданні у середу Верховна Рада підтримала відповідний законопроєкт у першому читанні 273 голосами. Железняк повідомив, що так само голосував у його підтримку.

"Пропонується встановлення кримінальної відповідальності за: порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи) для визначення придатності за станом здоров’я до військової служби (нова ст. 337-1 КК); порушення військово службовою особою порядку призову (прийняття) громадян на військову службу (нова ст. 426-2 КК); розширити коло суб’єктів корупційного кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 ("незаконне збагачення") КК, шляхом вказівки у п. 1 примітки до вказаної норми на голів, їх заступників, членів та секретарів позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій або лікарсько-льотних комісій", - написав Железняк.

Як повідомлялося, згідно з законопроєктом порушення військовою службовою особою порядку призову громадянина на військову службу, що призвело до призову (прийняття, направлення) на військову службу громадянина, який не підлягає такому призову відповідно до закону, або незаконного звільнення громадянина від призову (прийняття) на військову службу - карається службовим обмеженням на строк до двох років або триманням у дисциплінарному батальйоні на той самий строк, або позбавленням волі на строк до п’яти років. Те саме діяння, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, - карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років. Аналогічні дії, вчинені в умовах воєнного стану, караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Серед авторів законопроєкту - Максим Павлюк (фракція “Слуга народу”), Вадим Івченко ("Батьківщина"), Володимир Арешонков (депутатська група "Довіра").

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США вимагають від Японії та Австралії визначити власну роль у разі війни за Тайвань - ЗМІ

Трамп розглядає надання нового фінансування для України — ЗМІ

Кількість постраждалих внаслідок негоди на Харківщині зросла до п’яти – ДСНС

Окупанти втратили 162 окупанти на Покровському напрямку - Генштаб

Негода на Харківщині спричинила затримки низки поїздів далекого сполучення — УЗ

РФ атакувала дронами Шосткинську громаду на Сумщині, горять нежитлові приміщення — ОВА

Зеленський очікує від Ради швидкого розгляду законопроєктів про множинне громадянство та міжнародні угоди

Сили оборони відбили з початку доби 151 ворожу атаку - Генштаб

Запоріжжя: Масштабна пожежа в п’ятиповерховому будинку – 9 постраждалих, серед них діти

Негода в Харкові: Троє постраждалих через обвал даху, загибла жінка та травмована дитина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА