Інтерфакс-Україна
09:00 26.03.2025

НБУ припиняє розрахунок курсу гривні до рубля та додає 11 валют із щоденним встановленням курсу

1 хв читати
НБУ припиняє розрахунок курсу гривні до рубля та додає 11 валют із щоденним встановленням курсу

Національний банк України (НБУ) запроваджує нові підходи до визначення переліку валют, щодо яких встановлюється офіційний курс гривні, та припинить розраховувати такий курс до російського та білоруського рублів з 31 березня 2025 року.

"Через зростання автоматизації розрахунків зменшилися операційні ризики, тож використання окремих щоденних і щомісячних переліків валют стало недоцільним. Відтак регулятор переходить до єдиного щоденного списку валют, що відповідає міжнародній практиці", – йдеться у прес-релізі регулятора на його сайті.

Згідно з ним, офіційний курс гривні встановлюватиметься щодо валют 1 групи Класифікатора та валют країн, які забезпечують щонайменше 95% товарообігу з Україною за підсумками минулого року. Перелік оновлюватиметься раз на три роки або частіше - у разі суттєвих змін у товарообігу чи класифікаторі.

З 31 березня 2025 року курс гривні встановлюватиметься щоденно замість щомісячно до 11 валют зокрема: алжирський динар, бат, дирхам ОАЕ, донг, ларі, ліванський фунт, малайзійський ринггіт, саудівський ріял, сербський динар, така і туніський динар.

Натомість буде припинено розрахунок курсу до таких валют, як російський рубль, білоруський рубль, бразильський реал, вірменський драм, домініканське песо, іракський динар, іранський ріал, лівійський динар, марокканський дирхам, новий тайванський долар, пакистанська рупія, сом, сомоні, туркменський новий манат та узбецький сум.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ: малим держбанкам, що порушують вимоги до капіталу, слід підвищувати ефективність і мати план дій

Україна оголосила про успішну реструктуризацію ВВП-варантів: угоду підтримали 99% їх власників

Гетманцев звернувся до Свириденко з закликом відтермінувати платіжні термінали для ФОП 1-ї групи до кінця війни

Банкрутство окремих страховиків не загрожує стабільній роботі фінансового сектору – НБУ

НБУ: після досягнення миру банки мають зменшувати частку держсектору в кредитах

Енергоспівтовариство продовжило термін експлуатації великих спалювальних установок в Україні

Мінфін США готовий до введення санкцій проти РФ в найкоротший час - Стефанішина

Гендиректор "Scania Україна" Хокан Йюде став президентом ЄБА на 2026-2027рр.

Рівень фінансового стресу у листопаді був найнижчим із початку повномасштабного вторгнення – Нацбанк

Пісний різдвяний стіл подорожчав на 11%, до 913,57 грн, лідери - кутя та узвар

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА