Інтерфакс-Україна
18:23 05.04.2025

Україна повернула ще 45 українців з тимчасово окупованої території та РФ, найстаршій 93 років

2 хв читати
Україна повернула ще 45 українців з тимчасово окупованої території та РФ, найстаршій 93 років

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Україна повернула ще 45 громадян з тимчасово окупованої території та РФ, найстаршій з них 93 років.

"Завдяки злагодженій роботі Офісу Омбудсмана України, держорганів, гуманітарних організацій і міжнародних партнерів вдалося забезпечити безпечне повернення 45 громадян України з ТОТ, а також з територій РФ та РБ", - написав він в телеграмі.

Лубінець зазначив, що серед евакуйованих - особи, які потребували особливих умов для безпечного переміщення. Зокрема, маломобільні та тяжкохворі громадяни, які не мали фізичної можливості самостійно залишити окуповані території.

За його словами, 10 громадян потребували невідкладного лікування, мали тяжкі хронічні захворювання. Також для 23-х осіб була організована евакуація із залученням спеціалізованого транспорту та медичного супроводу. 

"Для багатьох із них це стало єдиною можливістю уникнути небезпеки, пов’язаної з обмеженням прав, недостатнім доступом до медичної допомоги, тиском і ризиком для життя з боку окупаційних адміністрацій", - наголосив омбудсмен.

За словами Лубінця, переважна більшість повернутих - особи похилого віку. Найстаршій громадянці - 93 роки. Окрім цього, повернуто українців, які потребували правової підтримки та супроводу, адже втратили особисті документи та не мали можливості самостійно перетнути кордон.

"Зауважу, що частина українців, які вже на підконтрольній території України, зазнавали переслідувань з боку окупаційних адміністрацій. Зокрема, родина, батька якої викрали окупанти й піддавали катуванню, внаслідок чого він загинув", - підкреслив омбудсмен.

Лубінець додав, що виїзд із окупованих територій - це порятунок від системного тиску, загрози для життя та здоров’я цивільних.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Туреччина на Коаліції охочих висловила готовніть брати участь у моніторингу припинення вогню – ЗМІ

Зеленський: Україна готова до зустрічей і перемовин у будь-якому форматі

Велика Британія надасть Україні 5 додаткових систем ППО Raven – ЗМІ

Дії висланого з Угорщини українського дипломата були визнані серйозною загрозою суверенітету країни, заявили в уряді

Британські експерти працюють над відновленням польотів в Україну після припинення вогню – Стармер

Зеленський під час розмови з Трампом заявив, що Україна готова до прямих переговорів з РФ – ЗМІ

Стармер та Макрон відкидають вимогу Путіна припинити воєнну допомогу Україні для 30-денного припинення вогню

Санкції проти РФ дали результати, ситуація там складніша, ніж показує кремлівська пропаганда – Туск

Стармер: потрібно розширювати спроможності ЗСУ і посилювати їх, а миротворчий мандат залежатиме від можливостей і потреб

Всі члени ЄС та представники Коаліції охочих готові посилити санкції проти РФ, якщо та не піде на 30-денне перемир'я - Мерц

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА