Інтерфакс-Україна
13:14 17.04.2025

НСЗУ перевірить використання КТ у державних та комунальних клініках

2 хв читати
НСЗУ перевірить використання КТ у державних та комунальних клініках

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) перевірить використання комп’ютерних томографів у державних та комунальних клініках через виявлене нацслужбою фактичне низьке навантаження на це обладнання.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я з посиланням на міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

"Фактичне навантаження на комп’ютерні томографи залишається значно нижчим за потенційні можливості. За інформацією, внесеною до ЕСОЗ, один апарат у середньому виконує від чотирьох до дев’яти досліджень на день. При цьому одна команда рентгенологів технічно здатна проводити від 20 до 30 обстежень за зміну. Це може свідчити як про неефективне використання обладнання, так і про можливі маніпуляції з даними", - сказав Ляшко за підсумками презентації результатів аналізу проведення комп’ютерної томографії у закладах охорони здоров’я, які надають послуги в межах ПМГ.

За даними НСЗУ, у 2024 році для надання послуг у межах ПМГ законтрактовані лікарні використовували 301 апарат комп’ютерної томографії. Найбільша кількість апаратів працює в Дніпропетровській (29), Одеській (21), Вінницькій (17), Львівській (17) та Харківській (17) областях.

Впродовж року в електронну систему ЕСОЗ було внесено 498434 записів про проведені КТ-дослідження, з них 92% профінансовані в межах ПМГ, решта як платні послуги. При цьому 52% досліджень були проведені пацієнтам під час стаціонарного лікування.

Ляшко наголосив, що МОЗ за останні роки забезпечило державні та комунальні заклади охорони здоров’я 233 комп’ютерними томографами на суму понад 3,5 млрд грн.

"Для мене неприйнятно, коли пацієнти звертаються на гарячу лінію зі скаргами, що не можуть отримати безоплатну КТ-послугу за направленням або змушені чекати в черзі тижнями. Якщо дані не вносяться до електронної системи, це або свідчить про відсутність пацієнтів, що виглядає малоймовірно, або — про маніпуляції, які дозволяють брати неформальні платежі. Я доручив НСЗУ врахувати ці дані під час формування плану моніторингових перевірок і реагувати відповідно", - сказав Ляшко.

Комп’ютерна томографія в межах ПМГ є безоплатною для пацієнта за наявності направлення та медичних показань. Тариф НСЗУ за таку послугу складає 542,50 грн — за КТ без контрасту, 1216,75 грн — за КТ з контрастуванням.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна очікує від Глобального фонду рішення щодо продовження фінансування програм лікування пацієнтів з ВІЛ/СНІД

Дефіцит фінансування закупівлі ліків складає 8 млрд грн, пацієнти вимагають підтримати законопроект про збільшення держфінансування

Pfizer купує права на протираковий препарат у китайської 3SBio за суму до $6 млрд

Заснована Пінчуками мережа "Повернення" до кінця року відкриє до 20 центрів ментального здоров’я

Україна забезпечує хірургічне лікування меланоми в рамках ПМГ, однак сучасна терапія не закуповується, – експерт

Рада ухвалила закон про запровадження "правила Болар"

Дослідження лікування бойової травми ока є унікальним досвідом українських офтальмологів – експерт

МОЗ рекомендує лікарням не квапитися з внесенням інформації про медобладнання в ЕСОЗ

Bayer скоротить понад 200 співробітників німецького сегмента засобів захисту рослин

Пошук приміщень для фармскладів на прифронтових територіях залишається одним з основних викликів в забезпеченні ліками – MSF

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА