Інтерфакс-Україна
00:04 08.05.2025

Країни Балтії не дозволили Фіцо летіти до Москви через свою територію - ЗМІ

1 хв читати

Латвія, Литва та Естонія заборонили прем’єр-міністру Словаччини Роберту Фіцо проліт через свій повітряний простір до Москви, повідомляє Dennikn.

"Першою рішення ухвалила Естонія. Згодом аналогічну позицію зайняли Латвія та Литва. В уряді Латвії пояснили, що не надаватимуть дипломатичні дозволи на проліт літаків, які беруть участь у заходах у Москві 9 травня", - йдеться в повідомленні видання.

У Ризі вважають, що участь у таких подіях "несумісна з фундаментальними цінностями Європейського Союзу".

"Росія спотворює історію і намагається привласнити перемогу над нацизмом, щоб виправдати свою військову агресію і звірства, які вона чинить сьогодні в Україні", - попередили в латвійському МЗС.

У міністерстві також наголосили, що Росія веде неспровоковану і агресивну війну проти України вже понад чотири роки, щодня завдаючи ударів по цивільній інфраструктурі: "Ми не будемо допомагати поширювати кремлівську пропаганду", — зазначили у відомстві.

Сам Фіцо заявив, що заборона на проліт "надзвичайно руйнує всю нашу програму" і назвав дії Балтійських країн "спробою зірвати візит".

Джерело: https://dennikn.sk/minuta/4624022/

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Макрон анонсував візит в Київ

Мерц оголосив свій візит до Києва, а також лідерів Франції, Польщі та Британії

Глава СБУ звільнив з посади працівника СБУ Лойфа після журналістського розслідування - ЗМІ

Єрмак: створення Спецтрибуналу за злочин агресії проти України це більше, ніж політична заява

ЄС спрямував €1 мільярд з надприбутків від російських активів на оборонну промисловість України - Умєров

Український павільон DAKH: Vernacular Hardcore відкрився на Biennale Architettura 2025 у Венеції

Умєров обговорив на зустрічі із делегацією Міноборони ФРН посилення системи ППО та перспективи співробітництва у сфері ОПК

На фронті від початку доби відбулось 162 зіткнення - Генштаб

Насіров вийшов з-під варти під внесену за нього заставу в 40 млн грн - ЗМІ

За дві доби "перемир'я" РФ не припинила обстрілювати Сумщину, загинули троє цивільних та семеро поранені - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА