Інтерфакс-Україна
16:53 10.05.2025

Санкції проти РФ дали результати, ситуація там складніша, ніж показує кремлівська пропаганда – Туск

2 хв читати
Санкції проти РФ дали результати, ситуація там складніша, ніж показує кремлівська пропаганда – Туск

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск відзначає дієвість запроваджених проти РФ санкцій і анонсував їх посилення, якщо РФ не піде на пропозиції щодо припинення вогню.

"Політика санкцій, дала результати у неможливості Росії перемогти в цій війні. У зв'язку з цим я відкидаю цю логіку і таке думання, що санкції нічого не дали. Санкції виявилися ключовим методом обмеження можливостей Росії. Ситуація Росії сьогодні складнішою, ніж Путін і пропаганда Кремля це показують. Отже, утримання і там, де це можливо, підсилення санкцій буде безперечно працювати і дасть результат", - сказав Туск на спільній пресконференції лідерів Коаліції охочих у Києві у суботу.

За його словами, санкції працюють, і якби не вони, ситуація була б без порівняння гіршою. "Кожен, хто стверджує, що санкції не діють, так свідомо або несвідомо грає на користь припинення санкцій щодо Росії. А Росія тільки на це і чекає", - сказав голова польського уряду.

При цьому Туск відзначив, що політика санкцій "вимагає послідовності, терпіння і єдності всього блоку держав, який підтримує Україну". "Ми розмовляли попередньо з американською стороною про різного роду санкції… Для нас найважливішим є те, щоб рішення про готовність інтенсифікувати санкції мало єдину позиція всіх держав без винятку - США, вся Коаліція охочих, а також всі присутні тут… Я давно не бачив так однозначної позиції в цьому питанні", - сказав він.

Втім, за його словами, санкції "багато коштують" і їх запровадження не є легким. "Але те, що ми сьогодні прийняли таке рішення і ми це публічно оголосили, це означає, що тут немає вже жартів. Якщо Росія легковажитиме на ці пропозиції (щодо безумовного припинення вогню на 30 днів – ІФ-У), зустріне і хвилю нових санкцій", - сказав Туск.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міносвіти запускає мережу стартап-шкіл - інкубаторів - акселераторів

СБУ затримала ще 4-х інтернет-агітаторів, які виправдовували воєнні злочини окупантів

У Сумах двоє загиблих, шестеро поранених, з них двоє у важкому стані – міськрада

Путін повинен припинити відкидати припинення вогню та уникати зустрічі з Зеленським - Сибіга

Мінкультури внесло традицію дзвонарства Михайлівського монастиря в Києві до переліку культурної спадщини

Директор НАБУ: до нас немає претензій щодо морального відшкодування через незаконні слідчі дії

Два ПП на кордоні зі Словаччиною і Угорщиною ненадовго призупинять роботу через підключення резервного живлення

Білецький про високотехнологічне оснащення армії: 80 млрд, щоб закрити весь фронт

У Сумах 1 загиблий, 7 поранених, з них 3 у важкому стані – обладміністрація

Трамп заявив, що чекає "хороших новин" щодо врегулювання російсько-української війни у найближчі дні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА