Інтерфакс-Україна
18:49 11.09.2025

Австрійська влада просить з'ясувати обставини затримання оператора мовника ORF в Україні – ЗМІ

2 хв читати
Австрійська влада просить з'ясувати обставини затримання оператора мовника ORF в Україні – ЗМІ
Фото: https://detector.media/infospace

Редакційна рада австрійського мовника ORF висловила рішучий протест проти арешту та кількаденного утримання оператора телеканалу владою України, йдеться у заяві на сайті агентства APA-OPS.

"Ми вимагаємо від українських властей негайного звільнення оператора ORF та пояснення причин його затримання. Оператор має 53 роки, у 2022 році був добровольцем на війні та отримав поранення під час бойових дій за Україну", - йдеться у заяві.

За інформацією ORF, оператор Андрій Непосєдов за дорученням кореспондента в Україні Крістіана Вершуца прямував на зйомки в Тернопільську область.

"Під час звичайної дорожньої перевірки його зупинила поліція. Потім присутній там військовослужбовець української армії (ТЦК) зажадав переглянути документи і попросив Непосєдова пройти з ним до офісу. Там нашого оператора спочатку затримали, а потім доставили до відділку в Тернополі. Він утримується там проти своєї волі і без пояснення причин. Йому не дозволили зв'язатися ні з дружиною, яка їхала з ним в машині як асистентка, ні з адвокатом. Лише через більше ніж два дні це стало можливим по телефону", - повідомляється у заяві.

Кореспонденти ORF висловили подяку Міністерству закордонних справ Австрії у Відні та посольству Австрії в Києві за зусилля, докладені у переговорах з українськими властями. "Україна прагне приєднатися до ЄС і тому зобов'язана дотримуватися європейських стандартів, що стосуються особистої безпеки та свободи ЗМІ", - додали в редакційному повідомленні.

За інформацією "Детектор Медіа", МЗС Австрії повідомили, що посольство в Києві вжило заходів відразу після арешту і звернулося до МЗС України з проханням з'ясувати обставини.

"Австрія закликає до дотримання верховенства права. Однак, оскільки це громадянин України, можливості посольства щодо надання підтримки дуже обмежені", — додали в австрійському міністерстві.

Зазначається, що російські пропагандистські медіа активно розповсюджують повідомлення про затримання оператора в Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

GORO Mountain Resort після відкриття планує приймати до 500 тис. туристів на рік – CEO GORO Development

Клименко обговорив з головою The Romulus T. Weatherman Foundation Моббс ідентифікацію тіл загиблих захисників

Головком НАТО в Європі розповів подробиці операції альянсу на східному фланзі

Свириденко обговорила з головою МЗС Великої Британії посилення економічного тиску на Росію

США запропонують G7 створити юридичний механізм для вилучення заморожених активів РФ

Застосунок "Реєстр+" буде тимчасово недоступний у зв’язку з проведенням технічних робіт

Глава МЗС Польщі: закликаємо Угорщину зняти вето на відкриття першого кластера переговорів про вступ України в ЄС

Інтенсифікація атак РФ після зустрічі на Алясці свідчить про те, що Москва не бажає миру – Сікорський

Ворог увесь день обстрілював Нікопольщину з дронів та артилерії, загинула жінка, є численні пошкодження будівель

Генсек НАТО оголосив про початок операції альянсу Eastern Sentry на східному фланзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА