Інтерфакс-Україна
12:17 02.10.2025

Франція затримала російський танкер, який підозрюють у запуску дронів в Данії

2 хв читати

Французські військові піднялися на борт російського танкера, який фігурує в розслідуванні Данії щодо дронів, помічених 22 вересня над аеропортом Копенгагена, повідомляє France Info.

Раніше в середу військове джерело повідомило, що вантажне судно було взято на абордаж. Висадка відбулася в суботу.

"Членів екіпажу було взято під варту поліцією, повідомило France Info джерело, близьке до справи, в середу ввечері. Двоє затриманих назвалися капітаном і першим помічником капітана судна. Їх допитують слідчі", - зазначається в повідомленні.

З листопада 2024 року судно "Боракай" кілька разів змінювало прапор і тричі змінювало назву (Pushpa під прапором Малаві або Гамбії, Kiwala під прапором Джибуті або Varuna під прапором Габону). Офіційно воно зареєстроване у Беніні. Раніше судно вже було затримано для перевірки Естонією в квітні. Тоді було виявлено не менш як 40 порушень, зокрема, щодо прапора танкера: судно було задекларовано як таке, що походить з Джибуті, хоча ця африканська країна зняла судно з реєстрації за "незаконну діяльність". Зараз "Пушпа" ходить під прапором Беніну.

Танкер вийшов з порту Приморськ під Санкт-Петербургом (Росія) 20 вересня, прямуючи до Індії, згідно з даними сайтів VesselFinder і MarineTraffic, які відстежують пересування суден. Спущений на воду у 2007 році, він зареєстрований у Міжнародній морській організації (ІМО) під номером 9332810 і є частиною російського тіньового флоту - підпільної мережі російських суден, які транспортують нафту в обхід міжнародних санкцій. Танкер входить до списку суден, на які поширюються британські та європейські санкції проти Росії.

Відповідаючи на запитання про присутність цього танкера з сірчаною нафтою так близько до Франції, президент Еммануель Макрон у середу виправдав пильне спостереження за судном.

"Це те, що необхідно зробити", - сказав він пресі в кулуарах саміту в Копенгагені, засудивши "дуже серйозні помилки, допущені цим екіпажем, які виправдовують процедуру, що розглядається сьогодні в судах".

Водночас глава держави заявив, що "дуже обережно" ставиться до інших звинувачень на адресу танкера, а саме його нібито ролі як стартового майданчика для безпілотників, які нещодавно пролетіли над аеропортом Копенгагена. Корабель насправді перебував біля берегів Данії під час цього вторгнення і зараз є об’єктом розслідування данської влади.

Зі свого боку, французький депутат Європарламенту Наталі Луазо звинуватила Росію у використанні таких кораблів для "спроб залякати європейців".

"Ці кораблі також підозрюються, наприклад, у тому, що вони кілька разів перерізали підводні інтернет-кабелі в Балтійському морі", - заявила вона в середу, закликавши європейців "підвищити рівень гри", наприклад, збиваючи підозрілі безпілотники.

Джерело: https://www.franceinfo.fr/monde/europe/manifestations-en-ukraine/a-quoi-joue-le-pushpa-ce-navire-de-la-flotte-fantome-russe-immobilise-au-large-de-saint-nazaire_7525414.html

https://www.franceinfo.fr/monde/russie/plusieurs-membres-de-l-equipage-du-pushpa-navire-de-la-flotte-fantome-russe-immobilise-au-large-de-saint-nazaire-sont-en-garde-a-vue_7525774.html

https://www.franceinfo.fr/monde/russie/un-navire-fantome-russe-present-au-large-de-saint-nazaire-une-enquete-pour-refus-d-obtemperer-aux-instructions-des-autorites-ouverte-a-brest_7523782.html

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Голова Деснянської РДА закликав Київраду не підтримувати рішення про залучення кредиту для метро на Троєщину

Меру Вишгорода та директору підрядної організації висунули підозру в розтраті 6,6 млн грн

Енергетики повернули світло для майже 900 абонентів в Одеській області, знеструмлених після нічної атаки

Нобелівську премію з хімії 2025 року вручили за розробку металоорганічних каркасів

Сибіга закликав партнерів посилити підтримку громад Сумської області, які перебувають під обстрілами

Переважна частка місцевих бюджетів на культуру йде на зарплати

Уряд Німеччини готовий підтримати створення системи соціального житла в Україні

Дощі йтимуть по всій Україні найближчими днями, температура не зміниться

Фон дер Ляєн: Порушення повітряного простору ЄС є гібридною війною РФ

У Прилуках на нафтобазі значне задимлення через пожежу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА