Інтерфакс-Україна
19:45 08.01.2026

Поліція відкрила провадження щодо незаконного стеження за журналістами у справі "Мідас" – Юрчишин

2 хв читати
Поліція відкрила провадження щодо незаконного стеження за журналістами у справі "Мідас" – Юрчишин

Солом’янське управління поліції Києва відкрило кримінальне провадження щодо незаконного стеження за журналістами у справі "Мідас", повідомив голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин (фракція "Голос").

"Ви задоволені таким темпом роботи? Бо я не зовсім розумію, чому це рішення не з'явилося одразу після засідання ТСК, на якому озвучили реальні факти стеження. Чому для відкриття провадження треба чекати і писати депутатські звернення? І чи було би відкрите провадження, якби ми це не пушили публічно?", - написав Юрчишин у Facebook.

Він наголосив, що у демократичній державі реакція мала би бути миттєвою, надто під час війни.

"Незалежні медіа – це наші очі в боротьбі як із внутрішнім, так і з зовнішнім ворогом. Заплющувати очі – це наче стріляти собі в ногу. (…) Те, що провадження відкрили – це єдино правильна, хоч і запізніла реакція. Тримаю руку на пульсі", - резюмував нардеп.

Серед журналістів, за якими незаконно стежили - головний редактор Цензор.net, військовослужбовець Юрій Бутусов, співзасновник проєкту "Наші гроші" Юрій Ніколов, голова Комісії з журналістської етики Андрій Куликов.

Як повідомлялося, 10 листопада НАБУ та САП повідомили про масштабну операцію з викриття корупції у сфері енергетики, яка отримала назву "Мідас". Задокументовано діяльність високорівневої злочинної організації, учасники якої вибудували масштабну корупційну схему впливу на стратегічні підприємства державного сектору, зокрема АТ "НАЕК "Енергоатом".

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Києві без тепла залишаються 693 будинки – Кулеба

Міністр оборони про боротьбу з російськими БпЛА з супутниковим інтернетом: в Україні зможуть працювати тільки верифіковані Starlink

Дві жінки та 4-річний хлопчик зазнали поранень через атаку БпЛА у Запоріжжі

Буданов привітав воєнних розвідників з Днем департаменту активних дій ГУР

Зеленський: наступні тристоронні зустрічі щодо досягнення миру в Україні призначено на 4 та 5 лютого в Абу-Дабі

Зеленський про другий президентський термін: Залежить від того, як закінчиться війна

Екстрені відключення знову застосовані у Києві – Yasno

Три жінки отримали травми через атаку БпЛА на пологовий у Запоріжжі — ДСНС

Рішення Верховного Суду "не містить жодних приписів щодо припинення поховань, закриття чи перенесення Національного військового меморіального кладовища" – ДУ "НВМК"

Вночі 2 лютого температура знизиться до 18-23° морозу, у північній частині та на Харківщині 22-27°, місцями 30° - Укргідрометцентр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА