Вибори

Ризик у чинного мера не бути переобраним може бути лише в його корупції - екс-віце-прем'єр Зубко

Віце-прем'єр - міністр регіонального розвитку України (2014-2019) Геннадій Зубко вважає, що один і той самий міський голова може обиратися максимум на два-три терміни.

"Нам доведеться прийти до того, що мер повинен бути максимум 2-3 терміни. (...) Давайте дивитися вже з погляду держави - де брати кадровий резерв?! Два терміни - це десять років, це величезний період життя людей. За два терміни мер міг реалізувати своє бачення, люди його переобрали, давайте думати про те, щоб не цементувати його на посаді по 5-6 термінів там внизу, а він ріс вище, ставав народним депутатом, наприклад", - виклав своє бачення Зубко в інтерв'ю LB.ua.

Говорячи про те, що на минулих в Україні 25 жовтня місцевих виборах у багатьох населених пунктах не було альтернативи, він зауважив: "Які ризики у чинного мера, щоб не переобратися? Я можу сказати, ризик лише один - корупція. Якщо мер не буде помічений або схоплений на відкатах, якихось договорняках, у нього буде шанс обиратися знову. Мер Чорноморська обирався шість разів, Москаленко в Коростені обирається вп'яте".

Однак, за словами Зубка, не варто забувати про зміну поколінь. "Поки люди ще реагують на ремонти в школах, ремонти доріг. Але вже наступне покоління, яке зараз підростає, починає ставити питання: а як я можу впливати на прийняття рішень? Де можливий прояв мене, як громадянина, де можливість реалізації особистості? Де громадські бюджети, в яких на конкурсі може взяти участь моя ініціатива і мій проект?" - прогнозує екс-віце-прем'єр.

Він також допускає, що наступного разу в мери балотуватимуться не місцеві управлінці, а представники бізнесу. "З іншого боку, нормальний мер сам повинен іти до місцевого бізнесу і чесно розмовляти: де ви зареєстровані? Які проблеми? Ви платите в місцевий бюджет, наприклад, сім мільйонів, то частину грошей я готовий витратити на дорогу біля підприємства. У вас проблеми з місцями в садочках для дітей співробітників, тоді давайте разом вирішувати. Мер повинен показати для місцевого бізнесу перспективи співпраці і зробити прозорими витрати міського бюджету. Якщо буде такий діалог, може, і не доведеться мера міняти", - вважає Зубко.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ