11:05 07.12.2021

Росія не має і не матиме права вето на вступ України до НАТО – Порошенко

2 хв читати
Росія не має і не матиме права вето на вступ України до НАТО – Порошенко

П'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" та народний депутат від однойменної фракції Петро Порошенко назвав ключові позиції України напередодні переговорів президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена із президентом Росії Володимиром Путіним.

Як повідомляє прес-служба "Євросолідарності", Порошенко вважає, що президент США Джо Байден – відданий свободі й демократії, дуже компетентна і професійна людина, яка дуже любить Україну та дуже добре знається на українських питаннях.

"І в цих умовах, безумовно, позиція, яку, я сподіваюся, буде висловлено під час цієї розмови, є дуже важлива для України… Пункт номер один. Те, за що ми трималися п’ять років мого президентства – нічого про Україну без України", - зазначив нардеп.

Він заявив, що дуже важливо, щоб і європейські, і американські союзники, і до та після розмови чітко координували свої дії з українською владою, українською державою, українським народом.

"Друга позиція. Росія не має і не буде мати право вето на вступ України до НАТО, на розширення НАТО на схід. Більше того, це питання не є питанням, яке важливе для самої України. Це точно тест – чи існує НАТО сьогодні, чи ні. Бо якщо Путін отримає можливість диктувати НАТО волю, висувати НАТО ультиматуми, тоді немає ніякого сенсу в існуванні НАТО. Я дуже тішуся, що Путін отримав дуже потужну і залізну відповідь в тому сенсі, що ніяких ультиматумів Росія НАТО висувати не буде", - наголосив Порошенко.

За його словами, ініціатива Кремля та Путіна щодо так званої європейської зони безпеки може бути розглянута лише тоді, коли Росія повернеться до зони дії міжнародного права, з якої вона вийшла з першої години захоплення Криму та агресії проти нашої держави на Донбасі.

"Передумовою для будь-яких переговорів щодо зони безпеки є відновлення українського суверенітету і звільнення окупованих Криму і Донбасу, повернення їх до складу України", – уточнив лідер "Євросолідарності".

Він також наголосив на необхідності відновлення "нормандського формату", оскільки "наявність за спиною сильних союзників" в особі Німеччини та Франції зробить Україну та українську переговорну позицію "сильнішою".

"Жодних тет-а-тетів, жодних "междусобойчиков", які є шкідливими і небезпечними для України", - зауважив п'ятий президент.

Порошенко додав, що Україна схвалила би призначення спеціального представника США для координації роботи в "нормандському форматі", а також назвав виконання Росією всіх пунктів Мінських домовленостей важливою умовою для ведення переговорів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Пропозиція США щодо використання відсотків від заморожених активів РФ для України набирає обертів у G7

Столтенберг ще не пізно для перемоги України, але союзникам необхідно прискоритися

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

Посол ЄС: Дуже сподіваюся, що в червні буде ухвалено рішення про затвердження переговорної рамки для України

Посол ЄС в Україні Матернова вітає ініціативу громадян Словаччини зі збору коштів для закупівлі снарядів для української армії

Байден закликав Сенат проголосувати за пакет допомоги Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА