Інтерфакс-Україна
13:07 10.02.2022

Рішення РФ блокувати акваторії морів під приводом навчань загрожує суверенітету України в територіальних водах – ВМС ЗСУ

2 хв читати
Рішення РФ блокувати акваторії морів під приводом навчань загрожує суверенітету України в територіальних водах – ВМС ЗСУ

РФ зловжила міжнародним правом для досягнення власних геополітичних цілей за рахунок України, перекривши значну частину акваторії Азовського та Чорного морів у зв'язку з проведенням навчань, що передбачають ракетну та артилерійську стрільбу, йдеться в заяві Військово-Морських сил Збройних сил України.

"Ці дії є черговою загрозою суверенітету України у її територіальному морі та суверенним правам у виключній морській економічній зоні. Перекриваючи рекомендовані морські шляхи, РФ практично унеможливила свободу судноплавства у вказаних районах та можливість суден вільно заходити в морські порти України, особливо в Азовському морі, що є порушенням як духу, так і букви Конвенції ООН з морського права, 1982 року", - йдеться в заяві, оприлюдненій на сторінці ВМС ЗСУ у Facebook.

Водночас у ВМС зазначають, що РФ паралельно продовжує мілітаризацію Чорноморського регіону, перекидаючи додаткові десантні кораблі "з метою тиску на Україну і світ".

"ВМС ЗСУ готові до розвитку будь-яких сценаріїв та провокацій, захисту країни на морському напрямку", - наголошується в заяві.

Як повідомлялося, РФ оголосила закритими для судноплавства два райони Чорного моря та один в Азовському морі на період з 13 до 19 лютого для проведення військових навчань.

У Міністерстві закордонних справ України назвали рішення про блокування акваторії морів частиною гібридної війни РФ проти України, зазначивши, що "безпрецедентна за охопленням площа проведення маневрів практично унеможливлює судноплавство в обох морях". "Йдеться про суттєве і необґрунтоване ускладнення міжнародного судноплавства, передусім торговельного, що може викликати складні економічні та соціальні наслідки, насамперед для портів України", - наголошується в заяві МЗС.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЦРУ підтвердило серйозну шкоду іранській ядерній програмі

Трамп закликав до ліквідації "Голосу Америки", назвавши його "лівацькою катастрофою"

Загинув чоловік, поранений внаслідок удару по Таврійському Херсонської області

Адміністрація Трампа скоротить обмін розвідданими з Конгресом після витоку про удари по Ірану

Зеленський подякував ПАРЄ за підтримку створення Спеціального трибуналу щодо агресії РФ

Російська авіація вдарила по Таврійському на Херсонщині, поранено чоловіка – ОВА

Україна та НАТО посилюють співпрацю у сфері безпілотних систем – підсумки конференції JATEC у Таллінні

Сибіга: Путін і його спільники повинні знати, що правосуддя неминуче

Треба зосередитися на інструментах, які чинитимуть тиск на РФ і змусять її сісти за стіл переговорів - Зеленський

Справедливість потребує інструменту. Трибунал — саме для цього — Стефанчук

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА