США утримуються від дозволу Києву на удари по території РФ, побоюючись розширення конфлікту - представник Пентагону
США, як і раніше, утримуються від дозволу на удари ракетами ATACMS по території Росії, тому що побоюються поширення війни за межі України, заявив представник Пентагону Пет Райдер.
"...Наша політика щодо ударів на великі відстані не змінилася. Думаю, тут важливо розуміти, що ми не хочемо бачити ненавмисних наслідків, ескалації, яка може перетворити цей конфлікт на більш широкий, який вийде за межі України. Думаю, це те, що нам усім потрібно враховувати і ставитися до цього дуже серйозно", - сказав Райдер в інтерв'ю "Голосу Америки".
Водночас він зазначив, що Вашингтон "ніколи жодним чином не недооцінював загрозу, яку Росія становить для України. Тому ми працюватимемо з Україною й надалі, щоб вона мала все необхідне для захисту своєї суверенної території та свого народу".
Щодо нещодавнього дозволу США наносити удари по прикордонню Харківщини, представник Пентагону сказав: "у цьому випадку ми говоримо про здоровий глузд: якщо вас обстрілюють через кордон, або якщо росіяни формують війська для здійснення атак, скажімо, на Харків. Я думаю, що є сенс дати українцям можливість стріляти у відповідь".
"Ми не прагнемо конфлікту з Росією, але ми повністю підтримуємо право України на самозахист, і ми продовжуватимемо працювати з Україною, щоб переконатися, що вона може це зробити", - зазначив Райдер.
Щодо нового командного центру у Вісбадені, про який днями оголосили в НАТО, Райдер зауважив, що центр "допомагатиме з координацією навчання та безпекової допомоги Україні. Він доповнюватиме і підтримуватиме контактну групу з питань оборони України у форматі "Рамштайн", тому ці два механізми зможуть працювати разом на підтримку України".
"Що я б сказав про центр у Вісбадені - багато в чому він буде зосереджений на оперативній сумісності. Поки Україна розвиває і нарощує свої Збройні сили, він буде сфокусований на оперативній сумісності. Щоб у майбутньому, коли Україна матиме можливість, і союзники з НАТО досягнуть консенсусу, вона мала набагато кращі позиції для приєднання в НАТО", - додав Райдер.